Fanúšikovia Red Hot Chili Peppers sa môžu tešiť na nové EP

Red hot chili peppers
red hot chili peppers Foto: facebook.com

BRATISLAVA 20. apríla (WEBNOVINY) – Americká formácia Red Hot Chili Peppers (RHCP) vydá 1. mája EP so šiestimi coververziami.

Nahrávka s názvom We Salute You bude obsahovať štúdiové skladby A Teenager in Love od Dion and the Belmonts, Havana Affair od Ramones a Search & Destroy od Iggyho Popa a jeho kapely The Stooges a živé verzie piesní Everybody Knows This is Nowhere od Neila Younga, I Get Around od The Beach Boys a Suffragette City od Davida Bowieho.

Päť zo šiestich piesní vyjde digitálne po prvý raz. EP nahrávku We Salute You vydávajú RHCP pri príležitosti svojho nedávneho uvedenia do Rock’n’rollovej siene slávy.

Red Hot Chili Peppers v súčasnosti na turné po Severnej Amerike promujú najnovšiu štúdiovku I’m With You (2011). V rámci európskej časti šnúry sa objavia aj blízko Slovenska, napríklad 27. júla vo Varšave, 27. augusta v Prahe alebo 29. augusta v Záhrebe.

Red Hot Chili Peppers – Can’t Stop

Z albumu zatiaľ vyšli single The Adventures of Rain Dance Maggie, Monarchy of Roses, Look Around a špeciálne v Brazílii pieseň Did I Let You Know. Ako ďalší singel vyjde skladba Brendan’s Death Song.

Formácia Red Hot Chili Peppers sa na hudobnej scéne pohybuje od roku 1983. Preraziť sa jej podarilo v roku 1991 albumom Blood Sugar Sex Magik. Medzi jej najväčšie hity patria skladby Under the Bridge, Scar Tissue, Californication, Aeroplane, Give It Away, By the Way, Dani California či Can’t Stop.

RHCP predali na celom svete už viac ako 65 miliónov nahrávok, získali šesť cien Grammy a päť MTV Video Music Awards. Zoskupenie z Los Angeles v súčasnosti pôsobí v zostave: Anthony Kiedis (spev), Chad Smith (bicie nástroje), Josh Klinghoffer (gitara) a Michael „Flea“ Balzary (basgitara).

Informáciu zverejnila webová stránka billboard.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Red Hot Chili Peppers