Fanúšikovia Slovana kričali na Rangers: Vitajte v meste!

Marian gaborik
Sprava: Miroslav Šatan zo Slovana a Marián Gáborík z New York Rangers v exhibičnom zápase medzi HC Slovan Bratislava - New York Rangers. Bratislava, 2. október 2011. Foto: SITA/Marián Peiger
BRATISLAVA 2. októbra (WEBNOVINY) – Hokejisti New York Rangers vyhrali aj v treťom exhibičnom stretnutí na európskom kontinente v rámci prípravy na začiatok sezóny, v nedeľu zdolali Slovan Bratislava 4:1.

Zámorský tím sa v Slovnaft aréne pomalšie rozbiehal, prvých 25 minút boli domáci lepším mužstvom.

Hostia súboj zlomili definitívne v priebehu 59 sekúnd na prelome 27. a 28. min, keď strelili v početnej výhode o dvoch hráčov a po jej skončení dva góly.

Trocha sme zaspali úvod, no po prvej tretine sme zabrali. Úvodnú časť hry mali hráči Slovana lepšiu, potom sme sa zobudili a začali lepšie korčuľovať. Prvých 40 minút sa hral veľmi dobrý hokej. Pomohla nám presilovka piatich proti trom, v ktorej sme vyrovnali a tesne po nej sa ujali vedenia. Potom sme už zápas mali vo vlastnej réžii,“ povedal po stretnutí slovenský útočník Rangers Marián Gáborík.

Slovan Bratislava prehral s NY Rangers 1:4

Rangers boli v Bratislave necelých osem hodín. Do slovenskej metropoly prileteli štyri hodiny pred zápasom, po jeho skončení sa presúvali do švajčiarskeho Zugu. V piatok hrali prípravu v Göteborgu proti Frölunde, v sobotu mali voľno.

Na podobné rýchle presuny sme zvyknutí. Sme profesionáli, nemôžeme sa ospravedlňovať, že je to namáhavé. Program je daný, pre nás je najdôležitejšie, aby sme sa pripravili na úvodné zápasy sezóny v Štokholme,“ hovoril Gáborík, ktorý sa v súboji prezentoval jednou asistenciou.

Gáborík chcel dať gól

Trenčiansky odchovanec si vypracoval aj viaceré strelecké príležitosti, ani z jednej však brankárov Slovana neprekonal. „Veľmi som chcel dať gól, dôležité však je, že sme vyhrali,“ poznamenal Gáborík.

Fanúšikovia Slovana privítali hráčov z New Yorku na ľade pokrikom: „Vitajte v meste!“ Gáboríka toto privítanie pobavilo, na striedačke ho preložil aj spoluhráčom.

Už na rozcvičke som sa nad tým zasmial. Povedal som to aj chalanom z tímu, ktorí sa tiež pobavili. Atmosféra však bola výborná, podobná ako na majstrovstvách sveta. Fanúšikovia boli skvelí a prišli si na svoje,“ dodal Gáborík.

Hokejový útočník Miroslav Šatan má bohaté skúsenosti zo zápasov v rámci zámorskej NHL, v nedeľu v Bratislave však v drese Slovana zažil trochu netradičný večer.Tridsaťšesťročný Šatan mal v tíme súpera viacerých bývalých spoluhráčov. V minulosti bol v jednom mužstve s brankárom Martinom Bironom či útočníkom Ruslanom Fedotenkom.

Pri odchode do kabín prehodil pár slov s Bironom. Súboj sa hral pred vypredaným 10-tisícovým hľadiskom vo výbornej atmosfére. „Bolo to skvelé. Hráči Rangers si atmosféru vychutnali a Bratislavu si budú pamätať,“ dodal Šatan.