Farmársku sezónu v Bystrici otvorí Regionálny farmársky trh

Zelenina, ovocie
Foto: Ilustračné foto SITA/AP

BANSKÁ BYSTRICA 27. apríla (WEBNOVINY) – Otvorením poľnohospodárskej i agroturistickej sezóny v regióne Banskej Bystrice má byť nové podujatie Regionálny farmársky trh, ktorý v sobotu v spolupráci so Strednou odbornou školou (SOŠ) Pod Banošom organizuje banskobystrické regionálne pracovisko Národnej siete rozvoja vidieka.

Uskutoční sa v areáli SOŠ Pod Banošom v Banskej Bystrici-Sásovej od 10:00 do 16:00 a predaj farmárskych produktov bude sprevádzať program Otváranie Banoša.

Tvoriť ho budú ukážky štepenia ovocných stromčekov, ukážky včelárstva, zdobenie medovníkov, ukážky tradičných remesiel i vystúpenia folklórnych súborov a rôzne atrakcie pre deti.

V ponuke bude aj ochutnávka tradičných jedál z regiónu ako haruľa z Medzibrodu, strapkáč z Podpoľania, divina z Dobrej Nivy, orechové halušky z Ladzian, baranie hrče z Jasenia či brusnianske čipkárskô. Ako za organizátorov pripomenul regionálny koordinátor Národnej siete rozvoja vidieka pre Banskobystrický kraj Peter Rusnák, vstup na podujatie bude zadarmo, ale výrobky sa budú predávať v špeciálnej miestnej mene „banoš“, zameniteľnú na podujatí za eurá.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom