Fasel hodnotil šampionát v Česku, v budúcnosti chce zmeny

René Fasel a Sidney Crosby
Prezident Medzinárodnej hokejovej federácie René Fasel (vľavo) pri odovzdávaní víťaznej trofeje Majstrovstiev sveta v hokeji 2015 Sidneymu Crosbymu. (Praha, 17. máj 2015) Foto: SITA/AP

PRAHA 18. mája (WEBNOVINY) – Prezident Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) René Fasel ocenil atmosféru i organizáciu 79. majstrovstiev sveta v Prahe a Ostrave. Motto turnaja „Hokej a úsmev“ sa podľa jeho slov naplnilo. Švajčiara potešilo, že sa šampionát vydaril zo všetkých stránok. Diváci na turnaji v Prahe a Ostrave utvorili nový rekord v návštevnosti, na tribúny prišlo vyše 700-tisíc fanúšikov.

Obrazom: Najkrajšie momenty z MS v hokeji 2015

Rozhodcom by mali pribudnúť mikrofóny

„Návštevníci si v súlade so sloganom užívali celý šampionát. Prišli ľudia z celého sveta. Síce vypili veľa piva, ale nebol žiaden problém, bitka či potýčka. Je skvelé, že ľudia sú šťastní, že mohli prísť,“ povedal Fasel na hodnotiacej tlačovej besede v Prahe.

Do budúcnosti chce IIHF podľa slov jej prvého muža ešte zlepšiť výkonnosť rozhodcov a pokúsi sa podľa vzoru NHL zaviesť mikrofóny pre mužov v pruhovanom, aby nahlas vysvetlili divákom svoje rozhodnutie. IIHF chce zjednotiť aj mantinely i kvalitu ľadu v oboch arénach, aby boli rovnaké a nevyskytovali sa veľké rozdiely ako teraz v Prahe a Ostrave.

IIHF sa pripravuje na zimnú olympiádu

Pozornosť IIHF sa už pomaly upriamuje na rok 2018, keď sa uskutočnia zimné olympijské hry. Stále však neexistuje dohoda o účasti hráčov z NHL na turnaji v kórejskom Pjongčangu. Pre zámorie je momentálne prioritou obnovený Svetový pohár v septembri 2016 v Toronte.

„So zástupcami desiatich európskych federácií sme rokovali v sobotu v Prahe, no o Pjongčangu nepadlo ani slovo. Bola to debata predovšetkým o Svetovom pohári. V súvislosti so ZOH na nás čakajú náročné rokovania,“ priznal René Fasel.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe René Fasel
Firmy a inštitúcie IIHF Medzinárodná hokejová federácia