FBI zaistila ďalšiu podozrivú zásielku, adresovaná bola demokratickej kongresmanke Watersovej

Maxine Waters
Kalifornská kongresmanka Maxine Watersová. Foto: archívne, SITA/AP

WASHINGTON 25. októbra (WebNoviny.sk) – Príslušníci Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) potvrdili ďalšie dve podozrivé zásielky adresované tentoraz kalifornskej kongresmanke Maxine Watersovej.

Mali by to byť podobné balíčky, aké dostali už predtým iní poprední demokrati. FBI nové zistenia zverejnila v stredu v noci. Zásielky adresované demokratickej kongresmanke zachytili na pošte v Los Angeles.

Balík obsahujúci výbušninu objavila FBI v utorok v areáli rezidencie amerického filantropa Georgea Sorosa. Podobné zásielky sa niekto snažil doručiť aj bývalému americkému prezidentovi Barackovi Obamovi a tiež manželom Clintonovcom, bývalému prezidentovi Billovi a exministerke zahraničných vecí Hillary. Dostať ich mal aj bývalý riaditeľ CIA John Brennan a bývalý generálny prokurátor Eric Holder.

Americký prezident Donald Trump v stredu večer v reakcii vyhlásil, že „hrozby alebo politické násilie, to v Spojených štátoch nemá miesto„. Rozosielanie zásielok s výbušninami označil za „odporný čin“ a informoval, že v tejto veci už vedú „veľké federálne vyšetrovanie„.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Barack ObamaBill ClintonDonald TrumpEric HolderHillary ClintonováJohn Brennan
Firmy a inštitúcie FBI Federal Bureau of Investigation