FC Barcelona predpokladá finančné straty, Messi a jeho spoluhráči budú mať nižší plat

Lionel Messi, Ivan Rakitič, FC Barcelona
Opory FC Barcelona Lionel Messi (vľavo) a Ivan Rakitič. Foto: SITA/AP

Lídri futbalového tímu FC Barcelona na čele s Lionelom Messim sa dohodli s prezidentom klubu Josepom Mariom Bartomeuom na znížení platov. Dôvodom sú predpokladané klubové straty v súvislosti s prehlbujúcou sa pandémiou koronavírusu. Okrem Messiho sa na schôdzke s Bartomeuom zúčastnili aj Sergio Busquets, Sergi Roberto a Gerard Piqué.

O koľko sa hráčom španielskeho futbalového majstra v čase prerušenia najvyššej súťaže zredukujú mzdy, zatiaľ nekonkretizovali.

Viac o téme: Koronavírus

Súčasná dohoda medzi hráčmi a vedením klubu sa týka iba A-tímu FC Barcelona. Ostatné klubové zložky by sa mohli neskôr pridať,“ informoval portál sportmediaset.it.

Španielske médiá ďalej informovali, že prezident FC Barcelona sa v najbližších dňoch stretne so zástupcami Európskej asociácie klubov, Európskej futbalovej únie ako aj predstaviteľmi Európskych ligových súťaží, aby prijali spoločný postup pri znižovaní platov svojich hráčov v súvislosti s očakávaným ťažkým obdobím preklenutia strát spôsobených koronavírusom. „Mal by sa v tomto smere vytvoriť homogénny vzorec pre celú Európu. Najmä čo sa týka krajín najviac postihnutých koronavírusom,“ tvrdia španielske a talianske médiá.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Gerard PiquéJosep María BartomeuLionel MessiSergi RobertoSergio Busquets
Firmy a inštitúcie FC Barcelona