Lionel Messi
1
Arcentínsky futbalista Lionel Messi v drese FC Barcelona. Foto: SITA/AP
16. 12. 2018 21:23 FutbalŠpanielskoFutbal z lokality Španielsko od Webnoviny.skSITA Diskusia

FC Sevilla zvíťazil nad Gironou, Barcelona si zastrieľala a Messi sa blysol hetrikom

MADRID 16. decembra (WebNoviny.sk) – Futbalisti FC Barcelona si schuti zastrieľali v nedeľňajšom stretnutí 16. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže La Ligy 2018/2019, na pôde Levante zvíťazili hladko 5:0 a upevnili si pozíciu lídra tabuľky.

Hetrikom sa prezentoval hviezdny Lionel Messi, po jednom góle favorita pridali po prihrávkach Messi útočník Luis Suárez a obranca Gerard Piqué. FC Barcelona má na čele poradie náskok troch bodov pred FC Sevilla a Atléticom Madrid.

FC Sevilla zvíťazila v domácom prostredí nad Gironou 2:0. O triumfe rozhodol favorit v druhom polčase, keď sa najskôr v 55. minúte z pokutového kopu presadil Éver Banega, na ktorého o deväť minút neskôr nadviazal aj Pablo Sarabia. Sevillčania pokračujú vo veľmi dobrej forme, keď z ligového duelu odišli bez bodu naposledy ešte v októbri.

Z víťazstva sa v nedeľu tešili hráči Betisu Sevilla, ktorí zdolali barcelonský Espanyol 3:1. Pod triumf sevillského klubu sa podpísali gólmi Giovani Lo Selso a Cristian Tello, ktorých doplnil vlastným zásahom Oscar Duarte. Čestný úspech Espanyolu, ktorý zaznamenal piatu ligovú prehru v rade, zaznamenal skúsený útočník Sergio Garcia.

Hráči Villarealu nezvíťazili ani v treťom ligovom zápase za sebou. Po dvoch prehrách si futbalisti „žltej ponorky“ chceli napraviť chuť v zápase proti Huesce. Hostia dohrávali desiati a napokon remizovali 2:2.

La Liga – 16. kolo

• výsledky nedeľňajších zápasov

FC Sevilla – Girona 2:0 (0:0)
Góly: 55. Banega (z pok. kopu), 64. Sarabia

Espanyol Barcelona – Betis Sevilla 1:3 (1:1)
Góly: 24. S. Garcia – 43. Lo Selso, 85. Tello, 90.+ Duarte (vlastný)

Huesca – Villarreal 2:2 (1:0)
Góly: 44. Cucho (z pok. kopu), 90.+ Longo – 60. C. Bacca (z pok. kopu), 81. Moreno, ČK: 65. Gaspar (Villareal) po druhej ŽK

Levante – FC Barcelona 0:5 (0:2)
Góly: 43., 47. a 60. Messi, 35. L. Suárez, 88. Piqué, ČK: 77. Cabaco (Levante)

20. Huesca 16 1 5 10 14:32 8

Video: Médiá zotreli Real Madrid za fiasko v Lige majstrov, futbalistov CSKA nazvali kráľmi Najlepším strelcom skupinovej fázy Ligy majstrov je kanonier Bayernu, prekonal aj známe duo

Čaputová by bola prezidentkou, prieskum ukázal jej náskok pred Šefčovičom Svetový pohár v biatlone (šprint – Oslo): Kuzminová získala malý glóbus, Fialková s tretím miestom Ktoré očkovania detí najčastejšie rodičia odmietajú? Most-Híd odporúča svojim voličom, aby v druhom kole prezidentských volieb podporili Čaputovú O návrhu na rozpustenie Kotlebovej Ľudovej strany Naše Slovensko bude rozhodovať najvyšší súd Novú sezónu NHL otvorí zápas v Prahe, už zverejnili aj ceny vstupeniek Spánok je pilierom zdravia. Ako môžete podporiť jeho kvalitu? Prerušili stíhanie podnikateľa Jozefa M., pre ťažkú chorobu sa nemôže postaviť pred súd