Federer prekvapujúco rýchlo končí na turnaji v Cincinnati, Djokovič postúpil do štvrťfinále

Roger Federer
Švajčiarsky tenista Roger Federer podáva v zápase s Andrejom Rublevom z Ruska počas osemfinále turnaja ATP v Cincinnatti. 16. august 2019 Foto: SITA/AP
  • aktualizované 16. augusta, 14:24

Skúsený švajčiarsky tenista Roger Federer sa s turnajom ATP v americkom Cincinnati rozlúčil nečakane skoro. Nasadená trojka vypadla už v osemfinále, v ktorom nestačila na Rusa Andreja Rubľova.

Najväčšie víťazstvo v kariére

Švajčiarov súper na triumf 6:3, 6:4 potreboval iba 63 minút. Ide o najrýchlejšie vypadnutie Federera na okruhu od roku 2003, keď v Sydney podľahol za 54 minút Francovi Squillarimu z Argentíny.

Dvadsaťjedenročný ruský mladík pritom do hlavnej súťaže prenikol z kvalifikácie a pred Federerom vyradil aj jeho krajana Stana Wawrinku a Nikoloza Basilašviliho z Gruzínska. „Dosiahol som zatiaľ najväčšie víťazstvo v kariére. A najemotívnejšie,“ povedal Rubľov.

Slzy šťastia

K postupu Rusovi pomohlo aj 16 nevynútených chýb Federera. Rubľov po skončení duelu zdvihol nad hlavu obe ruky so zovretými päsťami a v jeho očiach sa zaleskli slzy šťastia. Švajčiar si v prvom sete dvakrát neudržal podanie, konkrétne v druhej aj štvrtej hre.

„Tento okamih udal tón celému duelu. Súper hral výborne – v útoku, v obrane aj pri servise. Nič mi nedaroval,“ poznamenal Federer.

Ďalej ide turnajová jednotka Srb Novak Djokovič, ktorý si poradil so Španielom Pablom Carreňom-Bustom 6:3, 6:4.