Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FedEx Trade Networks
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
FedEx Trade Networks
4. mája 2011 Ekonomika od Webnoviny.skSITA Diskusia()

FedEx Trade Networks otvoril pobočku v Bratislave

BRATISLAVA 4. mája (WBN/PR) – FedEx Trade Networks, dcérska spoločnosť FedEx Corp. (NYSE: FDX) a rýchlo rastúca medzinárodná námorná a letecká zasielateľská spoločnosť dnes oznámila, že otvorila pobočky a zahájila zasielateľskú činnosť v Bratislave, v Le Havre vo Francúzsku, v Barcelone v Španielsku, v Istanbule v Turecku a v Delhi v Indii. Nová pobočka v Bratislave sa nachádza v dosahu letiska M. R. Štefánika.

„Poloha Bratislavy v rámci európskeho kontinentu predstavuje skvelú príležitosť pre FedEx Trade Networks ako globálneho zasielateľa,“ povedal Radek Pelda, country manager FedEx Trade Networks pre Slovensko a Českú republiku. „Mesto slúži ako jedna z vstupných brán do strednej Európy a poskytuje jednoduchý prístup do všetkých hlavných miest v tomto regióne prostredníctvom cestnej a leteckej prepravy.“

Otvorenie pobočky v Bratislave prostredníctvom zasielateľskej dcérskej spoločnosti je dôležitým krokom pre FedEx so sídlom v americkom Memphise. Počas niekoľkých posledných rokov došlo na bratislavskom letisku k dramatickému nárastu objemu prepraveného tovaru. V roku 2010 prešlo letiskom viac než 17 000 ton tovaru.

Nová pobočka v Bratislave ponúkne zákazníkom FedEx Trade Networks zlepšený prístup na hlavné globálne trhy, a to pri vývoze aj dovoze tovaru. Zákazníci budú tiež profitovať z flexibilných zasielateľských riešení, používajúcich rad služieb s pridanou hodnotou vrátane sledovania a analýzy celého dodávateľského reťazca a manažovania svojho tovaru na ceste od bodu odoslania až po posledný kilometer pri doručení.

Bratislavskú pobočku bude riadiť Radek Pelda, ktorý manažuje FedEx Trade Networks na Slovensku a v Českej republike.

Ako súčasť svojho plánu aktívnej globálnej expanzie spoločnosť FedEx Trade Networks otvorila od roku 2008 už celkom 38 nových pobočiek po celom svete k už existujúcim viac než 70 pobočkám v USA a Kanade.

Najnovšie pobočky v Bratislave, Le Havre, Barcelone, Istanbule a Delhi sú ďalšie v rastúcej globálnej sieti pobočiek, vlastnených spoločnosťou FedEx Trade Networks. Ďalšie lokality zahŕňajú Maďarsko, Českú republiku, Španielsko (Madrid), Taliansko, Nemecko (Frankfurt a Hamburg), Spojené arabské emiráty, Poľsko (Gdansk a Varšava), Belgicko (Brusel a Antverpy), Veľká Británie (Manchester a Londýn), Francúzsko (Paríž), Holandsko (Amsterdam a Rotterdam), India (Mumbai a Chennai), Mexiko, Brazília, Singapur, Taiwan, Hongkong a čínske mestá Šanghaj, Beijing, Guangzhou, Shenzhen, Qingdao, Tianjin, Xiamen, Dalian a Ningbo. Spoločnosť má tiež zastúpenie vo Vietname.

O spoločnosti FedEx Trade Networks

FedEx Trade Networks, a spoločnosti, ktoré boli jej predchodcami, majú viac ako 100 rokov skúseností v medzinárodnom obchode. Pokročilá technológia spoločnosti a celosvetová sieť pobočiek a aliancií umožňuje poskytovanie námorného a leteckého zasielateľstva, colnej deklarácie, globálnej logistiky objednávok, distribúcie a pozemnej prepravy, obchodných poradenských služieb a pokročilých riešení e-commerce pre jednoduchšie obchodovanie. FedEx Trade Networks má zdroje, aby pomáhala zákazníkom všetkých veľkostí zvládnuť spletitosti globálnej prepravy tovaru po celom svete. Pre ďalšie informácie navštívte stránky ftn.fedex.com.

O spoločnosti FedEx

FedEx Corp. (NYSE: FDX) poskytuje zákazníkom a podnikom po celom svete širokú škálu prepravných, e-commerce a obchodných služieb. S ročnými tržbami vo výške 38 miliárd USD spoločnosť FedEx ponúka integrované obchodné riešenia prostredníctvom spoločne riadených a kolektívne spolupracujúcich prevádzkových spoločností pod uznávanou značkou FedEx. Spoločnosť FedEx, ktorá trvalo patrí k svetovo najobľúbenejším a najviac dôveryhodným zamestnávateľom, inšpiruje viac než 290 000 členov svojho týmu k tomu, aby sa „absolútne a pozitívne“ zameriavali na bezpečnosť, najvyššie etické a profesionálne štandardy a potreby svojich zákazníkov a komunít. Pre ďalšie informácie navštívte stránky news.fedex.com.

Odporúčané články

VšZP rozširuje platenie kartou na ďalšie klientske miesta Trenkwalder posilní angažovanosť na kľúčovom trhu Slovensko

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Z kategórie Ekonomika

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies