Fenningerová získala zlato v obráku, Mazeová je bez medaily

Anna Fenningerová
Rakúšanka Anna Fenningerová (v strede) získala zlato za obrovský slalom. Foto: SITA/AP

BEAVER CREEK 13. februára (WEBNOVINY) – Majsterkou sveta v obrovskom slalome sa na šampionáte v americkom Beaver Creeku vo štvrtok stala Rakúšanka Anna Fenningerová. Striebro si vybojovala s odstupom 1,40 s Nemka Viktoria Rebensburgová a bronzovú medailu zavesia na krk Švédke Jessice Lindellovej-Vikarbyovej (+1,49).

Fenningerová (25) si vybojovala vo Vaile / Beaver Creeku už tretiu medailu, predtým bola strieborná v zjazde a zlatá v super G. Zároveň je to pre ňu tretí titul svetovej šampiónky, jeden má aj zo superkombinácie z roku 2011 z Garmisch-Partenkirchenu.

Z obrovského slalomu mala predtým bronz z MS 2013 v Schladmingu. Fenningerová viedla už po 1. kole s pomerne veľkým náskokom 81 stotín sekundy pred krajankou Michaelou Kirchgasserovou.

Anna Fenningerová
Foto: SITA/AP

V 2. kole potom napriek pomernej veľkej chybe v strednej časti zvýšila svoj náskok a dosiahla druhý najrýchlejší čas za striebornou Rebensburgovou. Kirchgasserová druhú jazdu nezvládla podľa predstáv a klesla na 6.

Mimo medailového poradia po prvý raz na MS 2015 zostala Slovinka Tina Mazeová. Najúspešnejšia žena doterajšieho priebehu šampionátu (2 zlaté, 1 striebro) sa musela uspokojiť s 5. miestom (+1,74) a nesplní si sen o piatich medailách na jedných majstrovstvách sveta.

Majstrovstvá sveta v alpských lyžiarskych disciplínach – Beaver Creek (USA) – štvrtok – výsledky:

Obrovský slalom žien (1.+2. kolo):

1. Anna Fenningerová (Rak.) 2:19,16 min, 2. Viktoria Rebensburgová (Nem.) +1,40, 3. Jessica Lindellová-Vikarbyová (Švéd.) +1,49, 4. Tina Weiratherová (Licht.) +1,55, 5. Tina Mazeová (Slovin.) +1,74, 6. Michaela Kirchgasserová (Rak.) +1,75, 7. Kathrin Zettelová (Rak.) +2,15, 8. Mikaela Shiffrinová (USA) +2,47, 9. Maria Pietiläová-Holmnerová (Švéd.) +2,68, 10. Sara Hectorová (Švéd.) +2,80

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anna FenningerováKathrin ZettelováMikaela ShiffrinováTina MazeováViktoria Rebensburgová