Video: Tím Ferrari predstavil monopost na novú sezónu F1, dostal pomenovanie SF90

Ferrari, Formula 1
Taliansky tím Ferrari predstavil verejnosti nový monopost (SF90) pre blížiaci sa ročník 2019 Formuly 1. Foto: twitter.com

MARANELLO 15. februára (WebNoviny.sk) – Taliansky tím Ferrari predstavil verejnosti nový monopost pre blížiaci sa ročník 2019 formuly 1.

Monopost dostal pomenovanie SF90 pre tohtoročné deväťdesiate výročie založenia slávnej talianskej automobilovej značky.

Ferrari chce zabojovať o titul

S novým vozidlom chce byť Ferrari silným konkurentom pre svojich najväčších konkurentov v boji o titul majstra sveta Mercedes či Red Bull.

„Nový monopost je ukážkou najnovších a najmodernejších technológií a spĺňa predpisy pre nadchádzajúcu sezónu F1. Je výsledkom práce a talentu všetkých ľudí, ktorí pre nás pracujú,“ povedal prezident Ferrari Louis Camilleri.

Typická farba a čierny spodok

Monopost tvorí prevažne typická červená farba s čiernym spodkom. Biela farba sa tentoraz dostala do úzadia. „Neviem sa dočkať, až doň nasadnem. Teším sa na celý ročník a dúfam, že sa naďalej budeme zlepšovať,“ povedal jazdec Ferrari Sebastian Vettel, pre ktorého to bude už piata sezóna v spomenutom tíme.

Po jeho boku bude jazdiť za Talianov aj 21-ročný talent Charles Leclerc. Ferrari naposledy v seriáli MS triumfovalo ešte v roku 2007 zásluhou Fína Kimiho Räikkönena. Počas ostatných dvoch ročníkov si celkový triumf pripísal Brit Lewis Hamilton (Mercedes).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lewis HamiltonSebastian Vettel
Firmy a inštitúcie Ferrari