Festival Pohoda chváli spoluprácu so združením Pi s rozumom, alkohol testery využili aj šoféri

POHODA 2018: Prvý deň festivalu
Atmosféra na ploche letiska počas 22. ročníka hudobného multikultúrneho festivalu Pohoda, ktorý sa koná v dňoch 5. až 7. júla 2018 na trenčianskom letisku. Trenčín, 5. júl 2018. Foto: SITA/Martin Medňanský.

BRATISLAVA 19. júla (WebNoviny.sk) – Organizátori 22. ročníka multižánrového festivalu Pohoda si pochvaľujú spoluprácu so združením Pi s rozumom.

Počas podujatia, ktoré sa konalo od 5. do 7. júla na letisku v Trenčíne, spoločne pripravili niekoľko aktivít. Patrili medzi ne napríklad aj odlišné náramky pre návštevníkov a návštevníčky, ktorí ešte nedovŕšili 18 rokov.

„Sme radi, že práve najväčší slovenský festival sa nebál prísť so zavedením takejto novinky, ktorá podporí zodpovedný prístup k alkoholu. Veríme, že takáto aktivita sa stane tradíciou nielen na Pohode, ale aj na ostatných festivaloch,“ uviedol Erik Čížek z Fóra Pi s rozumom.

Hliadky ocenili aj známe osobnosti

V areáli bolo možné stretnúť vyškolené hliadky vybavené certifikovanými alkohol testermi, vďaka ktorým si mohli kedykoľvek otestovať svoju hladinu alkoholu. Táto aktivita bola mimoriadne vítaná a vyhľadávaná najmä šoférmi, ktorí sa chceli uistiť, že zostatkový alkohol z nich už úplne vyprchal a nemusia sa báť sadnúť si za volant.

Hliadky Pi s rozumom ocenili aj známe tváre, ako moderátorský pár Adela a Viktor Vinczeovci, hokejista Branko Radivojevič či filmová producentka Wanda Adamík Hrycová. Tá následne na svojich sociálnych sieťach zdieľala fotografie s odkazom „Prosím, nesadajte do auta po požití alkoholu. Alkohol testery nájdete všade okolo u hostesiek v zelenom.“

Zmerať hladinu alkoholu si počas celého festivalu nechalo približne 3 000 ľudí, pričom na parkovisku bolo zhruba 5 000 áut. Najväčší záujem o túto aktivitu bol podľa očakávaní v nedeľu ráno, keď z festivalu odchádzalo najviac návštevníkov.

Prekvapil ich zostatkový alkohol

Zostatkový alkohol pritom prekvapil mnohých, ktorí si mysleli, že sú už úplne triezvi. Návštevníci, ktorí nafúkali, sa vracali aj niekoľkokrát, aby sa uistili, že už môžu šoférovať. Najvyššia nameraná hladina alkoholu bola 2,8 promile.

„To, že festival Pohoda má tých najlepších fanúšikov, opakujeme každý rok a aj ich zodpovedný prístup k šoférovaniu a alkoholu to potvrdil. Šoféri totiž pred odchodom aktívne vyhľadávali hliadky Pi s rozumom, aby sa uistili, že sú v stave, kedy naozaj môžu šoférovať a nespôsobili si tak nepríjemné problémy s pokutou či ohrozením zdravia seba či ostatných a dobrý pocit z festivalu si tak zachovali aj po opustení areálu,“ vyjadril sa organizátor festivalu Michal Kaščák.

Žiadna dopravná nehoda

O úspechu hliadok Pi s rozumom svedčia aj štatistiky z ciest z Trenčianskeho kraja počas trvania festivalu. Hovorca KR PZ v Trenčíne Pavol Kudlička potvrdil, že na území okresu Trenčín nebola v týchto dňoch zaevidovaná žiadna dopravná nehoda pod vplyvom alkoholu. Aj počet tých, ktorí to riskovali a do auta si sadli ešte nepripravení, nebol vysoký.

„Na úseku služby dopravnej polície bolo pri bezpečnostných opatreniach v súvislosti s festivalom Pohoda zistených osem vodičov pod vplyvom alkoholu,“ dodal. Informácie agentúre SITA poskytol Mikuláš Kočan z MCC PRofessionals.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branko RadivojevičMichal Kaščák