Festival Pohoda nominovali na prestížne britské ocenenie

Pohoda festival
Multižánrový festival Pohoda Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 9. októbra (WEBNOVINY) – Slovenský multižánrový festival Bažant Pohoda patrí medzi 32 podujatí, ktoré nominovali na prestížnu UK Festival Awards v kategórii Najlepší zahraničný festival.

Obrazom: Ako to vyzeralo na tohtoročnej Pohode

O cenu sa pritom uchádzajú aj americké podujatia Bonaroo a Coachella, ďalej austrálsky Splendor in the Grass, japonský Fuji Rock, dánsky Roskilde, španielska Primavera, maďarský Sziget, nemecký Melt!, poľský Open’er alebo holandský Pinkpop. Pohodu pritom nominovali aj v rámci European Festival Awards, a to v kategórii Najlepší stredný festival.

Video: Pohľad na festival Bažant Pohoda 2014

„Sme hrdí, že sme nominovaní medzi tridsiatkou najlepších festivalov sveta. Teraz by bolo super, keby nás aj naši ľudia odmenili a hlasovali za nás v oboch anketách. Čím viac sa o Bažant Pohode hovorí, tým ľahšie sa nám zháňajú silné zahraničné mená. Aj ľudia zo Slovenska – jednoducho tým, že zahlasujú – tak spoluvytvárajú náš festival,“ uviedol riaditeľ Pohody Michal Kaščák.

Hlasovať je možné na webstránke www.surveymonkey.com. UK Festival Awards budú udeľovať 1. decembra v londýnskom The Roundhouse a European Festival Awards 14. januára v rámci holandského festivalu Eurosonic Noorderslag.

Informácie pochádzajú z webstránky www.pohodafestival.sk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michal Kaščák