Festival Sám na javisku pandémia nezastavila, okrem zahraničných hercov vystúpi Latinák aj Kukura

Lukáš Latinák
Herec Divadla Lukáš Latinák. Foto: archívne, Ján Slovák

Aj napriek obmedzeniam súvisiacim s pandémiou koronavírusu sa budúci týždeň uskutoční v Trenčíne tradičný divadelný festival jedného herca Sám na javisku.

Od stredy 14. októbra sa popri hercoch z Belgicka, Poľska či Slovinska predstavia na 26. ročníku festivalu známe tváre slovenskej divadelnej scény Juraj Kukura a Lukáš Latinák.

Všetky opatrenia budú dodržané

Organizátori festivalu z občianskeho združenia Kolomaž mienia počas festivalu dodržať všetky opatrenia vydané Úradom verejného zdravotníctva.

„Tie umožňujú organizovať kultúrne podujatia s kapacitou maximálne 50 osôb, vrátane účinkujúcich a organizátorov, čo znamená, že kapacita v hľadisku bude obmedzená,” upozornil manažér festivalu Juraj Benda.

Pripomenul, že program podujatia je rozdelený do piatich festivalových dní a všetky predstavenia sa uskutočnia v priestoroch kina Hviezda a Prvej komornej divadelnej scény.

Program museli pre COVID-19 oklieštiť

Riaditeľ festivalu Kamil Bystrický priznal, že zorganizovať podujatie v čase pandémie nebolo jednoduché.

„Ešte minulý týždeň bolo zrušenie celého programu na spadnutie a do poslednej chvíle sme nevedeli, ktorí účinkujúci sa budú môcť festivalu zúčastniť. V podstate sa ešte môže veľa vecí zmeniť,” poznamenal Bystrický.

Program bol nakoniec oklieštený o niekoľko sprievodných hudobných podujatí a dve divadelné predstavenia.

Na festivale vystupovalo mnoho známych hercov

Medzinárodný divadelný festival jedného herca Sám na javisku sa organizuje v Trenčíne od roku 1995. Poskytuje priestor na prezentáciu domácich a zahraničných divadelných produkcií.

V minulosti sa na ňom zúčastnili známe mená zo slovenských a českých divadiel, ako Jiřina Bohdalová, Karel Roden, Jaroslav Dušek, Ladislav Chudík, Milka Zimková či Marián Labuda.

Od roku 2005 organizuje festival občianske združenie Kolomaž. V poradí 26. ročník festivalu Sám na javisku potrvá do 18. októbra.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Karel RodenLukáš LatinákMarián Labuda
Firmy a inštitúcie ÚVZ Úrad verejného zdravotníctva SR