Fialková ďalšiu medailu nezískala, na záver skončila deviata

Paulína Fialková
Paulína Fialková počas svetovej zimnej univerziády - Štrbské Pleso a Osrblie v biatlonovom preteku žien na 15 km individuálne. Osrblie, 25. január 2015. Foto: SITA/Ján Viazanička

ŠTRBSKÉ PLESO/OSRBLIE 31. januára (WEBNOVINY) – Prvé dve miesta v sobotňajších ženských pretekoch s hromadným štartom na 12,5 km na svetovej zimnej univerziáde 2015 patrili v biatlonovom areáli v Osrblí reprezentantkám Česka.

Triumfovala Jitka Landová s výrazným náskokom pred krajankou Evou Puskarčíkovou. Bronz si vybojovala Ukrajinka Iana Bondarová. Medailovú zbierku z 27. SZU nerozšírila Paulína Fialková, hoci na poslednú streleckú položku prišla piata a mohla vtedy pomýšľať na umiestenie na stupňoch víťazov. Na štvrtej streľbe však spravila tri chyby a napokon finišovala deviata.

Ďalšie Slovenky, ktoré sa na základe výsledkov v predchádzajúcich disciplínach SZU 2015 kvalifikovali medzi tridsať pretekárok s právom účasti v hromadnom štarte, Lucia Šímová a Alžbeta Majdišová prišli do cieľa 19., resp. 28.

Fialkovú trápi chrbát

Paulína Fialková v cieli nebola spokojná s deviatym miestom v pretekoch, ktorými sa skončili biatlonové súťaže v rámci tohto sviatku univerzitného športu.

Od prvého kola to bolo príšerné. Boleli ma kríže, celkovo na tom nie som teraz dobre, dnes to nevyšlo. S prvou desiatkou môžem byť spokojná v Svetovom pohári, nie tu. Už som tu získala všetky medaily, takže nebudem veľmi smutná, mrzia ma len tri chyby v ‚stojke‘. Skôr ma trápi, ako si dám do poriadku chrbát,” povedala 22-ročná študentka práva, ktorá pre zdravotné problémy vynechala piatkovú miešanú štafetu.

Uprednostnila univerziádu pred majstrovstvami Európy

Dva dni voľna mi pomohli čo sa týka kašľa, ale ešte to nie je stopercentné, čo je vidno. Myslím si, že táto univerziáda mi vyšla napriek týmto posledným pretekom. Nemám čo ľutovať. Od začiatku som sem chcela ísť, dokonca som povedala trénerovi, aby som išla na SZU a nie na majstrovstvá Európy. Som rada, že mi vyhovel a mohla som pomôcť slovenskej výprave doma v Osrblí,” zhodnotila Paulína Fialková.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alžbeta MajdišováPaulína Fialková