Fica nezradil iba Bugár, ale aj jeho vlastní

Andrej Danko, Robert Fico
Zľava: Predseda NR SR Andrej Danko a poslanec NR SR Robert Fico pred začiatkom rokovania pokračujúcej mimoriadnej 58. schôdze Národnej rady SR. Foto: SITA/Branislav Bibel

Divadlo v parlamente pokračuje. Po viacerých obštrukciách zo strany niekoľkých poslancov opozície, členovia zákonodarného zboru mohli konečne priviesť rozpravu o skrátenom legislatívnom konaní troch sociálnych zákonov ku koncu.

Aby sa táto dráma v piatok neukončila prispeli nielen členovia opozície ale aj vlastní poslanci Smer-SD a SNS. Nepomohla ani hojná účasť kotlebovcov pri podpore návrhu. Stále chýbalo 8 poslancov.

Predseda Smeru Robert Fico označil vo štvrtok Bélu Bugára za zradcu. Mal by teraz k nemu pridať aj vlastných šiestich poslancov a dvoch členov partnerskej SNS.

Sú predsa prázdniny

Predkladatelia si neuvedomili, že v bratislavskom kraji sú jarné prázdniny. Niektorí vládni poslanci asi dali prednosť dovolenkám pred osudom našich dôchodcov a mladých rodín. Nehovorím o netrpezlivom očakávaní všetkých vodičov dozvedieť sa, či aj na budúci rok budú platiť diaľničné známky.

Zaplatené dovolenky a iste aj dôrazné argumentovanie partnerov, prinútilo poslancov vybrať si radšej pobyt na lyžiach alebo v teplých krajoch. Veď aj tak idú voľby, kandidátky sú uzavreté a je len na občanoch, či niekto z nich bude aj v budúcom volebnom období v parlamente a už nerozhoduje predseda.

Niektorí z nehlasujúcich ani nie sú na kandidačnej listine Smeru napríklad Čaplovič, Glváč a ďalší, iste dávajú prednosť ďalšiemu vlastnému osudu ako osudu strany.

Bude utorok úspešný?

Hlasovanie o predvolebnom sociálnom balíčku Smeru a SNS sa tak posunulo na utorok. Podarí sa Ficovia spol. naškriabať 8 hlasov? Ťažko povedať. Veď pred otváraním schôdze nikto nepredpokladal súhru Smeru s odídencami z SaS.

V najnovšom hlasovaní akoby sa zľakli alebo čakajú ďalšiu lepšiu ponuku, aby v utorok stlačili tlačítko. Veď sám reprezentant Smeru Erik Tomáš verejne povedal, že sa pred otvorením schôdze telefonovalo neskoro v noci. Teraz je na to až tri dni a ponuka bude iste lukratívna.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Béla BugárDušan ČaplovičErik TomášMartin GlváčRobert Fico
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a SolidaritaSMER-SDSNS Slovenská národná strana