Fico chce Žampu udržať u nás, na Facebooku mu poslal odkaz

Adam Žampa
Premiér Robert Fico chce udržať Adama Žampu na Slovensku. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 21. marca (WEBNOVINY) – Vážny úmysel zjazdára Adama Žampu reprezentovať inú krajinu ako Slovensko zrejme neberie na ľahkú váhu predseda vlády Slovenskej republiky Robert Fico. Premiér na svojom oficiálnom facebookovom profile uviedol, že ak to Adam Žampa príjme, rád sa s ním stretne a preberie s ním situáciu, do ktorej sa dostal.

Robert Fico
Foto: print screen Facebook/Robert Fico

Adam Žampa prejavil záujem reprezentovať inú krajinu vzhľadom na neochotu Slovenskej lyžiarskej asociácie riešiť jeho finančné zabezpečenie, ktoré je roky takmer stopercentne iba v réžii jeho rodičov a sponzorov z radov priateľov a známych.

Adam Žampa bol vlani na ZOH v Soči piaty v kombinácii a šiesty v slalome, v tejto sezóne dosiahol najlepší výsledok vo Svetovom pohári v slalome v Kranjskej Gore, kde skončil štrnásty. V alpskej kombinácii v Kitzbüheli obsadil 7. miesto.

„Na Slovensku sa dá dostať na istú úroveň v športe, ale, bohužiaľ, moji známi, rodinní priatelia a hlavne rodičia to nemôžu ťahať večne (najmä finančne). Ja sa chcem osobne posúvať v mojej kariere vyššie a, bohužiaľ, na Slovensku to nejde. Určite budú ľudia, ktorí to pochopia, ale aj tí, ktorí budú proti,“ vyjadril sa na Facebooku Adam Žampa.

Čo hovoríte na lyžiara Adama Žampu, ktorý chce reprezentovať Rusko?

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adam ŽampaRobert Fico