Fico chystá list na „zhodenie“ Matoviča, ktorý rozpošle všetkým ministrom financií v EÚ

Robert Fico
Predseda strany SMER-SD Robert Fico. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Ak prezidentka Zuzana Čaputová vymenuje Igora Matoviča (OĽaNO) za ministra financií, strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) rozpošle list všetkým šéfom rezortov financií v Európskej únii (EÚ). Osobitne ho pošlú ministrom financií eurozóny. Na utorkovej tlačovej konferencii o tom informoval predseda Smeru-SD Robert Fico. V liste budú podľa neho informovať o tom, čo sa na Slovensku deje.

Pripravené znenie listu hovorí napríklad o tom, že po roku vládnutia nedôverovalo Matovičovej vláde 83 percent občanov Slovenska. Šéf Smeru-SD prečítal, že Matovič bol usvedčený z plagiátorstva a neprejavil nad tým žiadnu ľútosť.

„Ešte závažnejšie je, že v auguste v roku 2008, aby sa vyhol avizovanej daňovej kontrole v jeho vydavateľstve, deň pred touto kontrolou fiktívne previedol vydavateľstvo na svojho zamestnanca za cenu štyri milióny eur a pod zámienkou tohto prevodu skryl celé účtovníctvo tejto firmy za roky 1997 až 2008. Takto zabránil daňovým orgánom odhaliť vážne daňové delikty z minulosti,“ pokračoval Fico.

„Tento človek je totálne diskvalifikovaný a čudujeme sa, že pani prezidentka vôbec uvažuje o jeho menovaní,” zdôraznil. Ak to myslí podľa neho prezidentka s touto krajinou vážne, „tak jediné riešenie, ktoré môže urobiť je, že bude riešiť daný stav podporou predčasných parlamentných volieb”.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičRobert FicoZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie Európska úniaOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSMER-SD