Fico je osobnosť, čo sa rodí raz za generáciu, tvrdí Blaha

Populárny premiér
Prezidentské voľby by podľa aktuálneho prieskumu agentúry MVK vyhral s veľkým náskokom premiér a predseda Smeru-SD Robert Fico, ak by sa rozhodol kandidovať. Podľa prieskumu by získal 43,6 percenta hlasov. Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 8. augusta (WEBNOVINY) – Premiér Robert Fico by bol podľa poslanca NR SR za Smer-SD Ľuboša Blahu dobrý na každej vedúcej pozícii v štáte.

Najlepšie však podľa neho pre sociálnu demokraciu je, ak stojí Fico na jej čele a je premiérom.

Ako povedal Blaha v rozhovore pre agentúru SITA, Fico je osobnosť, aká sa rodí raz za jednu generáciu, alebo za niekoľko generácií.

„Závidia nám ho aj sociálni demokrati na západe. Fico je charizmatická osobnosť, ktorá dokáže ľudí osloviť. Čiže na akejkoľvek pozícii si viem Fica predstaviť a všade bude pôsobiť veľmi dobre,“ povedal.

Podľa neho však druhá vec je osud ľavice a ľavicových hodnôt na Slovensku. Zdôraznil, že starosť o ľavicové hodnoty, je pre neho hlavným definičným znakom v politike a najzásadnejšou otázkou.

„To znamená, v prvom rade mi ide o ľavicové hodnoty, aby sme mohli robiť spoločnosť viac rovnejšiu, viac otvorenejšiu. Z tohto hľadiska, aby sociálna demokracia na Slovensku mohla byť úspešná, si myslím, že by mal byť na jej čele Robert Fico. Preto som oveľa radšej, že je na premiérskej pozícii, alebo v exekutívnej pozícii a že je predsedom strany,“ vyhlásil Blaha.

Ale pokiaľ Fico podľa neho náhodou dospeje k inému rozhodnutiu, resp. pokiaľ by sa stal prezidentom, bol by každopádne dobrým prezidentom. „Keď vidím všetkých tých mravčekov na mravenisku, ktorých dnes ponúka pravica ako kandidátov, tak nepochybujem, že Fico by ich porazil bez problémov,“ dodal Blaha.

Fico v prieskumoch verejnej mienky jasne víťazí medzi prezidentskými kandidátmi. Či bude kandidovať však zatiaľ nepovedal. Smer-SD má o prezidentskom kandidátovi rozhodnúť na jeseň.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľuboš BlahaRobert Fico