Fico kazí úroveň politiky, Slováci mu však najviac dôverujú

Smer oslavoval MDŽ v Zlatých Moravciach
Predseda strany Smer-SD a predseda vlády SR Robert Fico počas podujatia pri príležitosti osláv Medzinárodného dňa žien (MDŽ) v Zlatých Moravciach organizovaných politickou stranou Smer-SD. Zlaté Moravce, 28. február 2015. Foto: SITA/Martin Havran

BRATISLAVA 20. marca (WEBNOVINY) – Robert Fico je najdôveryhodnejší politik a zároveň najviac kazí úroveň politiky a spôsobuje vážne problémy.

Vyplýva to z prieskumu agentúry MVK v dňoch 3. až 10. marca na vzorke 1106 respondentov, ktorá bola reprezentatívna pre dospelú populáciu SR z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, národnosti, regiónov a veľkostných kategórií sídiel.

Prieskum agentúra robila štandardizovaným rozhovorom prostredníctvom anketárskej siete. Agentúru SITA o výsledkoch informoval Pavel Haulík z agentúry MVK.

Fico je podľa Slovákov dôveryhodnejší ako Kiska

Na otázku „ktorých politikov považujete za serióznych, takých, ktorým možno veriť“ 32,8 percenta respondentov uviedlo premiéra Roberta Fica. Prezidenta Andreja Kisku uviedlo 25,9 percenta opýtaných, Robert Kaliňák skončil tretí s 18 percentami.

Za najdôveryhodnejšieho politika považuje Bélu Bugára 13,1 percenta respondentov a prvú päticu uzatvára predseda parlamentu Peter Pellegrini s 8,8 percenta. V rebríčku najdôveryhodnejších politikov sa na 14. mieste (2,6 percent) umiestnila bývalá predsedníčka vlády Iveta Radičová, hoci od roku 2012 aktívne v politike nepôsobí.

Fico je podľa prieskumu politik, ktorý spôsobuje problémy

Roberta Fica najviac respondentov (28,4 percent) uviedlo ako politika, ktorý spôsobuje vážne problémy a najviac kazí úroveň politiky, Igora Matoviča uviedlo 22,4 percenta respondentov. Na otázku „ktorí politici spôsobujú vážne problémy a najviac kazia úroveň politiky u nás“ 19,4 percenta uviedlo predsedu liberálov Richarda Sulíka. Podľa 9,4 percenta opýtaných úroveň politiky najviac kazí Robert Kaliňák a prvú päťku politikov, ktorí podľa respondentov spôsobujú vážne problémy, uzatvára bývalý predseda Národnej rady Pavol Paška s 8,1 percenta.

V prvej desiatke sa v oboch rebríčkoch umiestnil aj Ján Figeľ. Verí mu 6,7 percenta (7. miesto) a neverí 8,1 percenta opýtaných (6. miesto). Igorovi Matovičovi dôveruje 7,9 percenta (6. miesto). S piatimi percentami je Daniel Lipšic 10. najdôveryhodnejší politik, ale v rebríčku politikov ho osem percent (7. miesto) označilo za politika, ktorý spôsobuje problémy.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel LipšicIveta RadičováJán FigeľPavol PaškaPeter PellegriniRobert FicoRobert Kaliňák