Fico: Ľudia nevyberajú podľa straníckej príslušnosti

Róbert Fico
Predseda strany Smer-SD Robert Fico s manželkou Svetlanou počas volieb do orgánov samosprávy obcí, vo volebnej miestnosti na Majerníkovej ulici na bratislavských Dlhých Dieloch. Bratislava, 27. november 2010. Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

BRATISLAVA 27. novembra (WEBNOVINY) – Nižšiu účasť v regionálnych voľbách ako sa predpokladalo odhaduje predseda najsilnejšej opozičnej strany Smer-SD Robert Fico. Ten svoje volebné právo využil necelú hodinu pred zatvorením volebných miestností. V okrsku na Majerníkovej ulici v Bratislave ho sprevádzala manželka Svetlana.

Podľa Fica sa bude v týchto regionálnych voľbách ťažšie hodnotiť, ktorá strana ako uspela, lebo je vyšší počet nezávislých kandidátov v porovnaní s predchádzajúcimi. „My sme mali v roku 2006 zvolených priamo za Smer 760 starostov a primátorov, tento rok sme kandidovali do volieb 1700 kandidátov na primátorov a starostov a ak si dobre pamätám asi 17 tisíc poslancov. Čakáme, že sa z tohto zasiateho niečo ujme,“ uviedol po voľbe pre agentúru SITA. Ako Fico poznamenal, v regionálnych voľbách si ľudia vyberajú skôr podľa tohto ako poznajú kandidátov a nie podľa straníckej príslušnosti. Účasť si odhadnúť predseda Smeru-SD netrúfol, v každom kraji je podľa neho úplne iná.

Fico si myslí, že Smer postavil silných kandidátov najmä v krajských mestách a v niektorých bratislavských mestských častiach. „Verím, že niektorí z nich budú úspešní a Smer bude dobre reprezentovaný na úrovni jednotlivých miest a obcí,“ poznamenal Fico. Ako podotkol, v súčasnosti sú veľmi silní vo vyšších územných celkoch a bol by rád, keby sa im podarilo zakotviť tak ako v roku 2006 aj na úrovni miest a obcí. Fico je rád, že sa dostavil do volebnej miestnosti ešte pred jej zatvorením.

Mal som povinnosti, ledva som to stíhal, no som rád, že som to stíhal,“ skonštatoval. Priamo z volebnej miestnosti šiel do centrály strany, kde bude čakať na výsledky komunálnych volieb.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Robert Fico
Firmy a inštitúcie SMER-SD