Fico sa do politického dôchodku nechystá, je odhodlaný so stranou Smer-SD vyhrať ďalšie voľby

Robert Fico
Predseda strany Smer-SD Robert Fico. Foto: SITA/Martin Medňanský.

BRATISLAVA 29. apríla (WebNoviny.sk) – Predseda vládnej strany Smer-SD a poslanec Národnej rady SR Robert Fico sa bude uchádzať o pozíciu predsedu poslaneckého klubu Smeru-SD. Potvrdil to v nedeľnej politickej diskucii TA3 V politike Fico s tým, že nemá ambíciu obsadiť post podpredsedu NR SR, ktorý v súčasnosti zastáva spolustranník Martin Glváč.

Chce mať väčšiu zodpovednosť

Martin Glváč je v súčasnosti šéfom poslaneckého klubu a zároveň aj podpredsedom parlamentu. Fico chce mať ako predseda poslaneckého klubu väčšiu mieru zodpovednosti v parlamente.

„Chcem mať väčšiu mieru zodpovednosti v Národnej rade SR. Chcem mať podstatne viac možnosť koordinovať prácu poslaneckého klubu, chcem mať podstatne väčšiu možnosť dávať dohromady iniciatívy vlády a poslaneckého klubu, aby to bolo dobre skoordinované. Chcem trošku rozbehnúť poslanecký klub,“ povedal Fico.

Smer ako najúspešnejší novodobý politický subjekt

Zároveň zdôraznil, že neplánuje ukončiť svoju politickú kariéru. „Chceme vyhrať nasledujúce parlamentné voľby,“ povedal Fico s tým, že jeho ambíciou je opäť zostaviť vládu.

Je presvedčený o tom, že Smer-SD je najúspešnejší politický subjekt v histórii novodobého Slovenska. Podľa neho je prirodzené, že politická strana má svoje výkyvy po toľkých rokoch.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin GlváčRobert Fico
Firmy a inštitúcie SMER-SDVláda SR