Fico na tlačovku doniesol milión eur v hotovosti, odmietol aj previazanosť Jasaňa na Talianov z Kalábrie

KUCIAK: Aktuálne informácie v prípade vražždy
Sprava: Podpredseda vlády a exminister vnútra SR Robert Kaliňák, predseda strany Smer-SD Robert Fico a bývalý prezident PZ Tibor Gašpar a odmena jeden milión eur za informácie k vražde počas tlačovej konferencie predsedu vlády, ministra vnútra a prezidenta Policajného zboru (PZ) na tému: Aktuálne informácie v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho priateľky na Úrade vlády SR. Bratislava, 27. február 2018. Foto: SITA/Diana Černáková.
  • aktualizované 27. februára 16:34

BRATISLAVA 27. februára (WebNoviny.sk) – Premiér Robert Fico (Smer-SD) vyzval opozíciu aj médiá k zomknutiu sa, aby bola vražda novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice čím skôr vyšetrená.

Fico adresoval výzvu aj opozícii

Povedal to na utorňajšej tlačovej besede Fico s tým, že vražda novinára a jeho partnerky je dvojnásobnou tragédiou a činom, ktorý nesmie mať v našej spoločnosti miesto.

Zároveň požiadal opozíciu, aby tragédiu nezneužívala na politické ciele. „Vyzývam na zomknutie sa, poďme spolu a urobme všetko pre to, aby sme tento ohavný čin vyšetrili,“ vyhlásil Fico.

Premiér vyzval médiá, aby nespájali konkrétnych ľudí s úkladnou vraždou. „To je cez čiaru, bez dôkazov, to už nie je sranda,“ vyhlásil.

Polícia vypočula asi 20 ľudí

Policajný prezident Tibor Gašpar na tlačovej besede informoval, že od pondelka urobili výsluchy asi 20 najviac zainteresovaných osôb. Prípad má podľa jeho slov dosah aj do Českej republiky.

Slovenská republika komunikuje aj s Talianskom, aj s Europolom v Haagu. Už sa začína vyhodnocovanie všetkých druhov stôp, vrátane analýz mobilov, počítača či mailov. Takisto dostali ponuku z Haagu, kde majú lepšie vybavenie na tieto expertízy.

Medzi vypočutými osobami boli aj osoby spojené so zavraždenou Martinou Kušnírovou. Od zverejnenia výzvy verejnosti o pomoc majú 23 podnetov. Gašpar zároveň vyzval osoby, ktoré by mohli mať s vraždou niečo spoločné, nech sa ohlásia, možno im znížia trest.

Fico v utorok takisto odmietol bližšiu previazanosť Viliama Jasaňa, ktorý je v Bezpečnostnej rade SR, na talianskych podnikateľov z Kalábrie. Podotkol, že Jasaň má bezpečnostnú previerku na prísne tajné.

K svojej asistentke Márii Troškovej, ktorá sa v článkoch takisto spomína, sa bližšie nevyjadril. Gašpar pritom na Rádiu Expres priznal, že ju budú vypočúvať. Podľa premiéra pracujú aj s inými hypotézami ako len s talianskou mafiou.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján KuciakRobert FicoTibor Gašpar