Fico navštívi Českú republiku, potvrdí nadštandardné vzťahy

Robert Fico, Miloš Zeman
Na programe bude aj zdvorilostné prijatie u prezidenta Miloša Zemana. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 5. apríla (WebNoviny.sk) – Premiér Robert Fico navštívi 14. apríla Prahu. Ako sa uvádza v materiáli zverejnenom na právnom a informačnom portáli slov-lex.sk, cieľom návštevy je potvrdiť nadštandardný charakter slovensko-českých vzťahov.

Fico bude počas návštevy ČR rokovať s predsedom vlády ČR Bohuslavom Sobotkom, delegácie čaká aj plenárne rokovanie a na programe je aj zdvorilostné prijatie u prezidenta Miloša Zemana.

Ako sa ďalej v predkladacej správe dodáva, slovenská nová vláda má záujem o ďalšie posilňovanie nadštandardných vzťahov medzi Bratislavou a Prahou vo všetkých oblastiach spoločného záujmu, vrátane pokračovania v tradícii spoločných zasadnutí vlád SR a ČR a zorganizovaní už v poradí štvrtého zasadnutia na Slovensku.

Návšteva bude cielená na detailnejšie prediskutovanie rozvoja v oblasti hospodárskej spolupráce, infraštruktúrnych projektov, na spoluprácu v oblasti bezpečnosti, cestovného ruchu, ale aj na aktuálne otázky európskych a medzinárodných vzťahov.

V rámci slovensko-českých bilaterálnych vzťahov je tradíciou, že prvá zahraničná návšteva nového premiéra či prezidenta SR smeruje do Českej republiky, noví českí politici zasa navštívia Slovensko.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bohuslav SobotkaMiloš ZemanRobert Fico
Firmy a inštitúcie Vláda SR