Fico: Nikdy som nepovedal, že Slovensko je len pre Slovákov

Fico sa bráni, prijať len sto migrantov vôbec nie je trápne
Predseda vlády SR Robert Fico počas tlačovej konferencie k imigračnej politike a k postoju ku Grécku, na Úrade vlády SR. Bratislava, 22. júl 2015. Foto: SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 24. septembra (WebNoviny.sk) – Premiér Robert Fico (Smer-SD) má pocit, že v európskych štruktúrach sa nenosí vlastný, suverénny názor. Reagoval tak na návrh predsedu frakcie Socialistov a demokratov (S&D) v Európskom parlamente Gianniho Pittellu pozastaviť členstvo Smeru-SD.

„Podnet prichádza od človeka, ktorý pochádza z krajiny, ktorá hrubo porušila schengenské pravidlá. Možno aj tam cítiť nervozitu,“ uviedol. Práve Taliansko je jednou z krajín EÚ, cez ktorú utečenci prichádzajú do Európy. Premiér sa zároveň ohradil voči vyjadreniam, ktoré mu pripísal Pittella. „Nikdy som nepovedal taký nezmysel, že Slovensko je pre Slovákov, a nie pre menšiny,“ zdôraznil Fico.

Pittella uviedol: „Postoj, jasne daný najavo pánom Robertom Ficom, že ‚masovú migráciu moslimských prisťahovalcov, ktorí začnú stavať mešity, nebudeme trpieť‘, alebo názor o ‚obmedzovaní slobody moslimov v Európe‘ či názor, že ‚Slovensko je vytvorené pre Slovákov, nie pre menšiny‘, spôsobujú ťažkosti celej progresívnej rodine.“

Malo by Slovensko prijať utečencov a pomôcť im?

„Vytrvalá neochota prevziať zodpovednosť a prejaviť solidaritu v utečeneckej kríze je v rozpore s našimi hodnotami a politickým presvedčením. Človek sa nemôže jednoducho označiť za progresívneho; musí to prejaviť aj slovami a činmi. Preto navrhujem, aby predseda Strany európskych socialistov (SES), pán (Sergej) Stanišev začal procedúru pozastavenia členstva strany Smer a aby zároveň pozval pána Fica, nech vysvetlí svoje postoje pred SES,“ dodal Pittella.

Vzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme nie je možné k článku pridávať komentáre.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Robert Fico
Firmy a inštitúcie Európsky parlamentSMER-SD