Fico podľa Ďuriš Nicholsonovej potrebuje ísť na ústavný súd, aby sa vyhol väzeniu

Robert Fico, Lucia Ďuriš Nicholsonová
Zľava: Robert Fico, Lucia Ďuriš Nicholsonová. Foto: SITA/koláž WBN.

BRATISLAVA 24. októbra (WebNoviny.sk) – Podpredsedníčka parlamentu Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS) v utorok v pléne Národnej rady SR (NR SR) vyhlásila, že poslanec Robert Fico (Smer-SD) potrebuje ísť na Ústavný súd SR, aby sa vyhol väzeniu.

„Niekto tu dnes povedal, že hlasovanie za návrh Róberta Madeja (Smer-SD) predĺži životnosť o 12 rokov tých, ktorých sa chcú ľudia po smrti Jána Kuciaka zbaviť,“ povedala Nicholsonová.

Možné úniky pre Fica podľa Poliačika

Peter Pčolinský zo Sme rodina adresoval opozičným poslancom, že sú hysterickí. „Čo ste teraz šokovaní, že držíme slovo,“ pýtal sa potom, ako hnutie Sme rodina zahlasovalo za návrh Smeru-SD a SNS a dodal, že voľbu ústavných sudcov 90 hlasmi vždy podporovali. Podľa neho však Sme rodina nikdy nezahlasuje za to, aby sa Fico stal ústavným sudcom.

Podľa nezaradeného Martina Poliačika, Fico mohol mať tri možné úniky a jedným z nich bol aj Ústavný súd. „Mohli sme mu to dnes zaraziť, ale vy spolu s tou fašistickou bandou ste sa nechali ukecať. Neviem za čo. Ale stratí na tom Slovenská republika,“ adresoval poslancom, ktorí za návrh Smeru-SD a SNS hlasovali.

„Ak to teraz definitívne schvália, tak parlament bude môcť v tajnej voľbe zvoliť ústavnou väčšinou Fica za sudcu ústavného súdu. Alebo keď ho nezvolí, tak bude môcť 76 hlasmi ponúknuť prezidentovi, aby si vybral ústavného sudcu z dvojice kandidátov Fico – Kaliňák,“ uviedol Ondrej Dostál (SaS).

Kritickí boli aj Matovič s Remišovou

Poslankyňa Veronika Remišová (OĽaNO) povedala, že z priebehu rokovania vidno, aký postoj má vládna koalícia k prerokovanému bodu programu. Remišová aj Igor Matovič vystúpili kriticky proti koaličnému návrhu.

Béla Bugár v utorok uviedol, prečo Most-Híd hlasoval za pozmeňujúci návrh Madeja: „Opozícia a prezident stále hovorili, že je tu podpriemerný návrh. Tak tu teraz máte nadpriemerný návrh,“ vyhlásil.

Minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd) v záverečnom slove uviedol, že s opozíciou rokoval, ale tá dala ultimáta.

„Napriek tomu som chcel, aby prešiel vládny návrh zákona. Aj teraz by som bol radšej, keby prešiel vládny návrh zákona, no vy, opozícia, ste to nechceli,“ povedal. Remišová navrhovala, aby Gál návrh zákona z rokovania stiahol, jej návrh neprešiel.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Béla BugárGábor GálIgor MatovičLucia Ďuriš NicholsonováMartin PoliačikOndrej DostálPeter PčolinskýRobert FicoRóbert MadejVeronika Remišová
Firmy a inštitúcie Most-HídMS Ministerstvo spravodlivosti SRNR SR Národná rada Slovenskej republikySMER-SDSNS Slovenská národná stranaÚstavný súd SR