Fico pôjde na summit do Bruselu, témou bude aj migrácia

Robert Fico
Slovenský premiér Robert Fico. Foto: SITA/Vladimir Tepecs

BRATISLAVA 6. decembra (WebNoviny.sk) – Predseda vlády Robert Fico sa 15. a 16. decembra zúčastní na zasadnutí Európskej rady v Bruseli. Hlavnými témami summitu budú migrácia, bezpečnosť, hospodársky a sociálny vývoj, mládež a vonkajšie vzťahy.

„V súlade s časovým harmonogramom Bratislavskej cestovnej mapy sa decembrové zasadnutie Európskej rady bude venovať téme migrácie. Úlohou Európskej rady bude vyhodnotiť pokrok v súvislosti s partnerským rámcom a uzatváraním kompaktov s vybranými africkými štátmi. Lídri určia ďalšie smerovania v tomto procese a rozhodnú, či bude partnerský rámec rozšírený aj na ďalšie krajiny,“ píše sa v predkladacej správe k materiálu, ktorý schváli vláda.

Kľúčová bude debata zameraná na implementáciu dohody EÚ – Turecko a reformu Spoločného európskeho azylového systému, vrátane návrhov ako aplikovať princípy zodpovednosti a solidarity v budúcnosti.

Na summite sa bude klásť dôraz aj na implementáciu Agendy v oblasti bezpečnosti a posilnenia spolupráce v rámci EÚ v oblasti bezpečnosti a obrany. V súvislosti s témou hospodárskeho a sociálneho vývoja a mládeže vyhodnotí Európska rada pokrok v oblasti investícií, stratégií jednotného trhu a iniciatív zameraných na mládež.

V kontexte vonkajších vzťahov EÚ sa bude diskutovať o vzťahoch s Ruskou federáciou, ako aj o ďalšom postupe vo veci asociačnej dohody s Ukrajinou v nadväznosti na výsledky referenda v Holandsku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Robert Fico
Firmy a inštitúcie Európska rada