Fico považuje za kľúčové programové vyhlásenie vlády, vyjadril Pellegrinimu podporu pri jeho napĺňaní

Robert Fico
Expremiér a predseda strany Smer-SD Robert Fico. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.

BRATISLAVA 18. apríla (WebNoviny.sk) – Predseda strany Smer-SD Robert Fico vníma rozmanitosť programov a priorít koaličných strán. Ako sa ďalej uvádza vo vyhlásení tlačového odboru strany Smer-SD, za kľúčové jej predseda považuje programové vyhlásenie vlády, pri napĺňaní ktorého má Peter Pellegrini plnú podporu predsedu i celého vedenia strany. Súčasná vládna koalícia je jedinou zmysluplnou alternatívou pre krajinu, dodáva Fico.

Predseda Slovenskej národnej strany (SNS) a šéf Národnej rady SR Andrej Danko sa necíti komfortne vo vláde, v ktorej sa dozvedá o odchodoch ministra či policajného prezidenta z tlačových besied koaličného partnera. Vyhlásil to na stredajšej tlačovej besede po rokovaní mimoriadneho predsedníctva SNS.

Ako uviedol, SNS neotvára koaličnú zmluvu, chce však s novým predsedom vlády Petrom Pellegrinim prediskutovať a „vyjasniť si postoje k otázkam, ktoré prináša vládnutie“. Danko sa podľa jeho slov dohodol na pracovnom stretnutí s Pellegrinim, ktoré sa uskutoční vo štvrtok o 15:00. S premiérom chce hovoriť aj o Rusku.

„Som rád, že sme nevyhostili ruských veľvyslancov. Ťažšie sme však prijímali vyhlásenia premiéra, keď schvaľoval útoky v Sýrii,“ povedal. Podľa neho SNS ako súčasť vlády je zodpovedná aj za zahraničnú politiku krajiny.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoPeter PellegriniRobert Fico
Firmy a inštitúcie SMER-SDSNS Slovenská národná strana