Aktualizované: Fico povedal, kedy Smer-SD odpovie na požiadavky Mosta-Híd a opäť kritizoval Kisku

Robert Fico
Expremiér a predseda strany Smer-SD Robert Fico. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.
  • aktualizované 7. marca 12:23

BRATISLAVA 7. marca (WebNoviny.sk) – Vládna strana Smer-SD v pondelok večer, najneskôr v utorok ráno odpovie na požiadavky koaličného partnera Most-Híd na odstúpenie Roberta Kaliňáka z postu ministra vnútra.

Povedal to v stredu premiér Robert Fico, ktorý sa má s lídrom Mosta-Híd Bélom Bugárom stretnúť po jeho návrate zo zahraničia v pondelok na budúci týždeň.

Ako informoval, s Bugárom sa stretnú bilaterálne aj v rámci Koaličnej rady. „Určite už v pondelok večer alebo utorok ráno budú vedieť predstavitelia Mosta-Híd našu odpoveď,“ povedal s tým, že riešenie bude také, aby Most mohol pokračovať vo vláde.

Gašpar má Ficovu dôveru

Fico zároveň vyhlásil, že policajný prezident Tibor Gašpar má ako odborník jeho úplnú dôveru. Odpovedal tak na otázku, či si nemyslí, že by mal minister vnútra Robert Kaliňák a policajný prezident odísť, keďže Gašpar dokázateľne nehovoril pravdu, keď hovoril o tom, že šéf protikorupčnej jednotky NAKA Róbert Krajmer nebol na mieste vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej. Na ďalší deň, v utorok, polícia vydala tlačovú správu, že Krajmer na mieste činu bol.

„Prezident Policajného zboru v čase svojho vyjadrenia nemal podrobnú informáciu o pohybe riaditeľa Národnej protikorupčnej jednotky na mieste činu a vychádzal z fotografie z miesta činu, ktorá bola zverejnená v médiách. Riaditeľ NPKJ prišiel po približne 10 hodinách na miesto činu spoločne s riaditeľom NAKA Petrom Hraškom na jednom služobnom motorovom vozidle, pričom plnil úlohy na pokyn riaditeľa NAKA,“ uviedol Policajný zbor.

Kritika prezidenta Kisku

Prezident Andrej Kiska rokovaniami s opozičnými stranami podľa Fica sleduje scenár, ktorý má za cieľ zmeniť mocenské pomery a výsledky demokratických volieb. “Konanie prezidenta je mimo ústavného rámca,“ zdôraznil.

Fico si myslí, že rokovania s politickými stranami, ktoré sa začínajú dnes, majú za cieľ destabilizáciu. Premiérovi sa nepáči, že Kiska pozval aj Borisa Kollára – lídra strany Sme Rodina a v súvislosti s Kollárom hovoril o mafiánskom pozadí tohto lídra.

Podarí sa objasniť vraždu novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej?

Na otázku o prepojení štátnej radkyne Márie Troškovej a tajomníka Bezpečnostnej rady SR Viliama Jasaňa na podnikateľov z talianskej Kalábrie povedal iba to, že „možno príde čas, keď sa budete musieť mnohým ľuďom ospravedlniť“.

Reakcia Kollára na Ficove slová

„Ja som tieto veci dávno vysvetlil. Nemám problém stáť pred vami a nebudem utekať zadnými dverami ako to robí pán Danko alebo ako to robí pán premiér. Ja sa tu kľudne postavím a budem odpovedať na tisíc otázok,“ povedal médiám po stretnutí s prezidentom predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár.

„Ja nemôžem za to, s kým som vyrastal, ale som sa s nimi rozišiel. Pán premiér s nimi nevyrastal, ale dnes s nimi bije bandu, dneska ich má na úrade vlády,“ reagoval Kollár na vyjadrenia premiéra.

Ako dodal, „tu vidíte štandardných politikov – kradne, klame, podvádza a potom, keď mu na to prídu, keď je veľký problém, tak to chce prekryť nejakou väčšou kauzou alebo nejakým marketingom, alebo niečím takým. Nie, my toto nie sme ochotní robiť. Ja mu na túto hru neskočím. Tu je problém oveľa väčší, tu treba obnoviť dôveru v štát“. Na osobné urážky reagovať nemieni.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej KiskaBéla BugárBoris KollárJán KuciakRobert FicoRobert KaliňákRóbert KrajmerTibor Gašpar
Firmy a inštitúcie Most-Híd