Fico pred novinárov neprišiel, Pellegrini odpovedal aj na otázku o „kacírskej myšlienke“

VOĽBY: Volebná noc v centrále strany Smer SD
Zľava: Podpredsedovia strany Smer-SD Peter Žiga, Peter Pellegrini, Richard Raši a Juraj Blanár počas tlačovej konferencie po zverejnení predbežných výsledkov v centrále strany Smer - sociálna demokracia (SD) po ukončení volieb do Národnej rady SR 2020. Bratislava, 1. marec 2020. Foto: SITA/Jana Birošová.

Blahoželám víťazovi volieb a urobím tak aj osobne v nedeľu v niektorej z televíznych diskusií. Odkázal premiér a volebný líder Smeru – sociálnej demokracie (Smeru-SD) Peter Pellegrini šéfovi hnutia Obyčajných ľudí a nezávislých osobností (OĽaNO) Igorovi Matovičovi.

„Marketing je len cesta k moci, ale dôležité je tú funkciu (premiéra, pozn. SITA) zvládnuť,“ komentoval Pellegrini, že Matovič bude zrejme novým predsedom vlády. Podľa volebného lídra Smeru-SD Matovič sa nezmenil „z večera do rána“, a preto bude Smer-SD zaujímať, ako zvládne premiérsku funkciu.

Online (minúta po minúte): Parlamentné voľby 2020 na Slovensku

„Nikdy nehovor nikdy,“ reagoval Pellegrini na otázku agentúry SITA, čo hovorí na „kacírsku myšlienku“, že by budúce povolebné rozhovory mohli vyústiť do prípadnej spolupráce hnutia OĽaNO a Smeru-SD. „Túto otázku dajte najprv Igorovi Matovičovi,“ pokračoval Pellegrini s tým, že by išlo o „koalíciu zmierenia“. Pellegrini tiež naznačil, že môže byť otázne, či nebude premiérom žena, ktorú vytiahne Matovič „z klobúka“.

Na tlačovej konferencií Smeru-SD boli opäť prítomní len podpredsedovia. Šéf strany Robert Fico chýbal. „Netrápte sa, všetko je v poriadku,“ reagoval Pellegrini na otázku, či je Fico v centrále.

Parlamentné voľby 2020 na Slovensku

Všetky správy
Online (minúta po minúte) z priebehu volieb
Kandidátky a kandidáti
Kompletné výsledky
Zvolení poslanci
Preferenčné hlasy

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter PellegriniRobert Fico
Firmy a inštitúcie SMER-SD