Fico sa nám smeje do tváre a riadi svojich poslušných lokajov, vyhlásil Stanke na zhromaždení Za slušné Slovensko

Richard Stanke
Herec Richard Stanke v príhovore počas občianskeho zhromaždenia za Slušné Slovensko, organizovaného v súvislosti s vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, na Námestí SNP. Bratislava, 16. marec 2018. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.

BRATISLAVA 5. apríla (WebNoviny.sk) – Za kultúrnu obec a iniciatívu Žiadame okamžitý kultúrny reparát sa davu na zhromaždení „Za slušné Slovensko“ v Bratislave prihovoril herec Richard Stanke, podľa ktorého vláda Petra Pellegriniho nezačala pracovať na zmene Slovenska na slušnú krajinu.

„Politický kurz jeho vlády sa nezmenil, nik z ministrov, ktorí čelia kauzám, neodišiel. Robert Fico sa nám smeje do tváre a riadi svojich poslušných lokajov,“ vyhlásil.

Opäť vyzval na výmenu novej ministerky kultúry Ľubice Laššákovej, ktorá je podľa asi 5 000 osobností z kultúry nedostatočne kompetentná na riadenie tohto rezortu. Na Slovensku sa podľa Stankeho začala normalizácia, čo sa prejavuje aj v riadení verejnoprávnej RTVS.

Podľa sociologičky Eleny Kríglerovej súčasné Slovensko charakterizuje hlboká nedôvera v inštitúcie tejto krajiny. „Nepodarilo sa nám vybudovať funkčné a nezávislé inštitúcie. Každá nevyšetrená kauza traumatizuje spoločnosť a nedôvera sa prehlbuje,“ vyhlásila s tým, že takýto stav nahráva extrémistom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľubica LaššákováRobert Fico
Firmy a inštitúcie MK Ministerstvo kultúry SRRTVS Rozhlas a televízia SlovenskaSMER-SDVláda SR