Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Robert Fico, Svetlana Ficová
Foto: SITA/Ján Slovák
14. augusta 2015 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Fico sa nenechá opľuť, Matovič je ochotný sa ospravedlniť

BRATISLAVA 14. augusta (WEBNOVINY) – Trestné oznámenie pre trestný čin krivého obvinenia podá premiér Robert Fico a jeho manželka Svetlana na generálnu prokuratúru v súvislosti s informáciami, ktoré v piatok zverejnil Igor Matovič.

Matovič podľa Fica šliapol za hranice

„Nie je možné len tak niekoho opľuť, bez dôkazov, bez všetkého a očakávať, že ten, kto je opľutý, si bude utierať svoje sliny sám. Všetky obvinenia, ktoré dnes vzniesol poslanec Igor Matovič, sú krivé, vymyslené a nezakladajú sa na absolútne žiadnej pravde. To sú neuveriteľné čísla, neuveriteľné lokácie, neuveriteľné destinácie. To je niečo, čo pán Matovič preukázateľne urobil len preto, aby odklonil pozornosť od svojich vlastných problémov,“ povedal v piatok predseda vlády.

Matovič dnešnými krokmi podľa Fica vystúpil mimo akýchkoľvek hraníc politického súboja a konfliktu. Predseda Smeru pripomenul, že v politike je od roku 1992, absolvoval množstvo súbojov a porozdával aj tvrdé údery, ale postavené na základe overených informácií.

Dôvodom obvinenia je anonym o schránkovej firme

Fico očakáva od orgánov činných v trestnom konaní, že preveria všetky skutočnosti, ktoré boli povedané. Od Matoviča premiér očakáva, že ak nebude schopný doložiť ani jedno promile z toho, čo povedal, zváži svoje ďalšie pôsobenie v politike.

„Lebo takto sa politika robiť nedá. Všetko, čo pán Matovič povedal, je vymyslené, zakladá to podozrenie z trestného činu krivého obvinenia a verím, že orgány činné v trestnom konaní budú v tomto duchu aj konať,“ uzavrel Fico.

Matovič verí, že dokáže pravdivosť tvrdení

Predseda OĽaNO Igor Matovič Matovič si myslí, že dokáže 99 percent tvrdení o tunelovaní Slovenska pri verejných obstarávaniach vládou Smeru-SD. „Hovorím dnes, že tie dokumenty majú znaky dôveryhodnosti, ale potrebujem si niektoré, napríklad tie čísla verejných obstarávaní, preveriť,“ povedal v piatok Matovič novinárom s tým, že prípad tunelovania cez firmu na Belize zverejní najneskôr začiatkom septembra.

Kauzu, ktorú chce po preverení dokumentov z verejných registrov priblížiť verejnosti, mohli podľa Matoviča „spáchať iba vysoko postavení ľudia v exekutíve, čiže ľudia zo Smeru“. Trestné oznámenie Matovič podá vtedy, keď bude disponovať hodnovernými dokladmi.

„Ak by sa ukázalo, že som pustil do obehu úplný blud, že to nemá nič s hodnovernosťou, asi by som mal vyvodiť voči sebe zodpovednosť a ospravedlniť sa Robertovi Ficovi,“ vyslovil sa Matovič. Na druhej strane, ak sa nepreukáže, že rodinná firma regionPRESS nekráti dane, líder obyčajných ľudí očakáva, že Robert Fico „bude chlap a rovnako ako ja vyvodí voči sebe dôsledky aj také, že odíde z politiky“.

Igor Matovič
Foto: SITA/Ján Slovák

Fica sa podľa Matoviča dotkol anonymný zdroj

Matovič pripomenul, že Fica sa evidentne dotklo, že po Slovensku koluje správa, ktorá je z anonymného zdroja a na základe správy z anonymného zdroja si dnes ľudia o Ficovi hovoria, že si založil firmu v Belize, účet v Belize a k 21. júlu 2015 malo byť na účte 674 miliónov dolárov. „Prečo sa Robert Fico necíti nepríjemne aj vtedy, keď jeho armáda, ktorú má dosadenú na súdoch, polícii, prokuratúre, druhých ľudí obviňuje na základe anonymných vykonštruovaných obvinení,“ pýtal sa Matovič.

Fico sa podľa neho neohlásil, hoci dobre vedel, že polícia koná bez akéhokoľvek preverenia dôkazov, keď začala trestné stíhanie a médiá boli plné správ, že regionPRESS je podvodnícka firma, ktorá neplatí dane. „Ako sa cítila moja manželka? Vtedy to Svetlane Ficovej netrklo? Vtedy jej to nebolo ľúto, docentke práva, že sa tu deje krivda?“ vravel líder obyčajných ľudí.

Matovič tvrdí, že manželkina firma je čistá

Predseda OĽaNO zdôraznil, že jeho rodinná firma je čistá a vždy dôsledne dodržiavala zákon. „Áno, hájim našu rodinnú firmu, hájim moju manželku, ktorej Robert Fico cez svojich poskokov na polícii a prokuratúre veľmi ublížil. Urobil z nej neplatičku daní, hoci tá firma je vzorovým platiteľom daní 19 rokov, zaplatila za tie roky viac ako 20 miliónov eur štátu na to, aby tu Fico rozdával sociálne balíčky,“ uzavrel Matovič.

Matovič v piatok zverejnil anonymnú informáciu, ktorú dostal pred dvoma týždňami do poštovej schránky. Predseda vlády si podľa anonymu spoločne s manželkou v roku 2008 založili schránkovú firmu na Belize. V deň vzniku si táto firma údajne založila dva bankové účty v Belize Bank Internacional (BBIL). Stav účtov k 21. júlu 2015 je vraj 674 546 004,42 USD.

Odporúčané články

Matovič kritizuje raziu, skorumpovaní hajzli ho nezlomia Matovič obvinil Fica, zneužil právomoci verejného činiteľa

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...