Fico zastrašovaním policajtov či prokurátorov preráža politické dno, OĽaNO cíti jeho strach

NR SR: Rokovanie 18. schôdze
Poslanec NR SR za stranu SMER-SD Robert Fico. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Vyhrážaním sa a zastrašovaním policajtov a prokurátorov šéf strany Smer-SD Robert Fico preráža stále hlbšie politické dno. Konštatuje to v stanovisku koaličné hnutie OĽaNO. Bývalý premiér podľa hnutia cíti, že v dôsledku vyšetrovania trestných káuz sa „kruh uzatvára“ a jeho konanie preto vnímajú ako prejav obrovského strachu z politickej a trestnoprávnej zodpovednosti.

V žiadnom prípade to však podľa OĽaNO neospravedlňuje jeho najnovšie vyjadrenia na adresu orgánov činných v trestnom konaní, ktoré sa nápadne približujú k mareniu výkonu spravodlivosti.

Prokuratúra koná nezávisle

„Chápeme, že počas 12-tich rokov svojich korupčných vlád bol Robert F. zvyknutý na zneužívanie orgánov činných v trestnom konaní vo svoj prospech. Táto doba sa však nástupom novej vlády stala minulosťou a polícia a prokuratúra koná nezávisle,“ zdôraznilo hnutie.

Zároveň je podľa OĽaNO zarážajúce, že klamstvá o manipulácii s trestnými konaniami či kriminalizácii opozície šíri človek, počas ktorého vlády boli krivo obvinení a neprávom vyšetrovaní najvýraznejší predstavitelia politickej konkurencie na čele s Igorom Matovičom, Romanom Mikulcom, Jaroslavom Naďom či Gáborom Grendelom.

Fico vyhrážky popiera

Predseda Smeru ešte v stredu 4. augusta reagoval na vznesenie obvinenia podnikateľovi Miroslavovi Výbohovi, ktorý bol považovaný za jeho blízkeho človeka. V tejto súvislosti povedal, že sa nikdy nikomu nevyhrážal zatváraním.

„Ale pre Slovensko ako suverénny štát bude životne dôležité, aby sa preskúmalo, do akej miery Matovič a jeho dvaja sluhovia Lipšic a Mikulec zneužívali právomoci verejných činiteľov v duchu 50tych rokov na likvidáciu opozície,“ vyhlásil.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Gábor GrendelIgor MatovičJaroslav NaďMiroslav VýbohRobert FicoRoman Mikulec
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSMER-SD