Fico zaútočil na Kollára, nazval ho presláveným pedofilom podozrivým z obchodovania s drogami

Robert Fico
Premiér a šéf Smeru-SD Robert Fico. Foto: archívne, SITA/Marko Erd.

BRATISLAVA 16. decembra (WebNoviny.sk) – Nikto nemôže spochybniť, že strana Smer-SD je najúspešnejšia strana v histórii Slovenska. V diskusnej relácii Sobotné dialógy na RTVS to vyhlásil predseda vlády Robert Fico.

Štyrikrát po sebe sme vyhrali parlamentné voľby, trikrát sme zostavili vládu a máme ambíciu vyhrať aj ďalšie voľby,“ vymenoval a doplnil, že po devätnástich rokoch už v minulosti neexistovala žiadna politická strana. Ako dodal, v strane v súčasnosti riešia, ako ďalej so Smerom-SD, aby neskončila ako bývalé HZDS alebo SDKÚ-DS. „Ja viem čo mám robiť a presne viem, čo treba urobiť,“ dodal s tým, že sa spolieha na vlastnú intuíciu.

Podľa neho sú ľudia, ktorí hovoria, že by strana nemala byť razantná v rétorike. „Ak na mňa bude kričať Boris Kollár, preslávený pedofil, podozrivý z obchodovania s drogami a odfotografovaný so všetkými mafiánmi, ak bude na mňa kričať Igor Matovič, potvrdený daňový podvodník,“ hovoril Fico na RTVS.

Ak títo ľudia budú na nás útočiť, ako útočia, bez dôkazov, má prvá Smer-SD sa ohradiť voči týmto ľuďom? Prečo by som nemal mať právo tieto veci hovoriť?“ pýtal sa v relácii. Podľa Fica sú však v jeho strane ľudia, ktorí hovoria, že Smer-SD by takéto veci nemal hovoriť. „Ja tvrdím, že pri zachovaní elementárnej slušnosti tieto fakty treba hovoriť,“ dodal premiér. „Na nikoho nič nehľadám, len musíme pripomínať verejnosti, že Smer-SD nebude panák,“ ukončil predseda vlády.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris KollárIgor MatovičRobert Fico
Firmy a inštitúcie SMER-SD