Fico: Zlúčenie ministerstiev nie je posledný krok

Fico
Foto: SITA

BRATISLAVA 2. marca (WEBNOVINY) – Plánované zlúčenie ministerstiev od júla tohto roka nebude podľa premiéra Robert Fica poslednou fázou zefektívňovania činnosti verejnej správy. Po zlúčení ministerstiev sa podľa premiéra bude potrebné pozrieť aj na činnosti, ktoré jednotlivé rezorty zabezpečujú. Ministri podľa jeho slov budú musieť zhodnotiť aj činnosť jednotlivých rozpočtových a príspevkových organizácií s cieľom zvýšiť efektivitu ich riadenia. „Je ešte veľa práce, ale určite sa to dá urobiť, aby to bolo efektívne a účelné,“ uviedol v súvislosti so zlučovaním rezortu pôdohospodárstva a ministerstva životného prostredia minister pôdohospodárstva Vladimír Chovan.

Zefektívnenie činnosti nového rezortu si podľa Chovana vyžiada dlhší čas. Konečné zefetívnenie aktivít bude podľa jeho slov trvať rok až rok a pol od plánovaného zlúčenia. Premiér Robert Fico na tlačovej besede po skončení kontrolného dňa na ministerstve pôdohospodárstva uviedol, že práce na zlučovaní týchto dvoch rezortov sú rozbehnuté veľmi dobre tak, aby nový minister preberal ministerstvo pripravené.

Ministerstvo pôdohospodárstva a životného prostredia sa zlúči od júla tohto roka. Nové ministerstvo sa bude volať ministerstvo pôdohospodárstva, životného prostredia a regionálneho rozvoja. Rovnako sa spojí aj rezort hospodárstva s rezortom výstavby, pričom nové ministerstvo bude mať v názve obe zložky. Vláda od zoštíhlenia očakáva úsporu verejných prostriedkov. Úprava sa však dotkne až novej vlády, ktorá vzíde z júnových parlamentných volieb.

SITA

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Robert FicoVladimír Chovan