Ficove sľuby o cenách sú podľa SDKÚ v rozpore s realitou

Fico_istoty
Slovenský premiér Robert Fico. Foto: Archívne foto SITA/Ivan Fleischer

BRATISLAVA 25. februára (WEBNOVINY) – Hospodárska politika kabinetu Roberta Fica prináša okrem rastu nezamestnanosti aj zvyšovanie cien.

Tvrdia to predstavitelia opozičnej SDKÚ-DS, podľa ktorých je tak skutočný vývoj v rozpore s tým, čo Fico sľuboval pred parlamentnými voľbami.

Ako uviedol na pondelňajšej tlačovej konferencii podpredseda SDKÚ-DS Ivan Štefanec, Slovensko za minulý rok zaznamenalo tretí najvyšší rast cien v rámci Európskej únie, pričom sa zdražovali najmä potraviny. Takáto inflácia sa tak podľa Štefanca dotýka najmä bežných ľudí.

„Vyzývame vládu, aby konečne robila opatrenia, ktoré nielen pomôžu dať ľuďom prácu, ale takisto zastavia rast cien,“ doplnil Štefanec s tým, že ideálne by bolo, keby vláda zrušila svoje zmeny v oblasti daní a odvodov.

Podľa Štefancovho straníckeho kolegu Ľudovíta Kaníka totiž premiér ani jeho kabinet nerozumie tomu, čo je zdravá hospodárska politika. Zdravá hospodárska politika totiž podľa Kaníka znamená rast, tvorbu pracovných príležitostí a udržanie cien.

Spotrebiteľské ceny podľa európskej metodiky stúpli v minulom roku na Slovensku v priemere o 3,7 %. Vyplýva to z údajov Štatistického úradu SR, podľa ktorých inflácia meraná harmonizovaným indexom spotrebiteľských cien (HICP) dosiahla v samotnom decembri 3,4 %. V porovnaní s novembrom tak spomalila o 0,1 percentuálneho bodu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan ŠtefanecRobert Fico
Firmy a inštitúcie SDKÚ-DS Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická stranaVláda SR