Ficove vlády podľa SaS nedokážu vytvoriť podmienky pre rast platov

Robert Fico
Expremiér a šéf strany Smer-SD Robert Fico. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.

BRATISLAVA 8. januára (WebNoviny.sk) – Slovensko nie je sociálny štát a sociálne istoty nezodpovedajú skutočnému potenciálu slovenskej ekonomiky. V tlačovej správe to tvrdí opozičná strana Sloboda a Solidarita (SaS).

Kritika vlád Roberta Fica

Príčinou sú podľa liberálov vlády Roberta Fica, ktoré nie sú schopné vytvoriť podmienky pre dostatočný rast platov učiteľov, zdravotných sestier, lekárov, sociálnych pracovníkov, opatrovateliek, ale ani výkonných a svedomitých úradníkov.

„Vlády Roberta Fica, nevynímajúc súčasnú, nedokážu vytvoriť ani stabilný, prehľadný a spravodlivý sociálny systém, v ktorom sa ľudia orientujú a nachádzajú v ňom oporu v ťažkých životných situáciách,“ uviedla predsedníčka poslaneckého klubu SaS Natália Blahová.

Dopadne Slovensko ako Grécko?

Podľa podpredsedníčky SaS a tímlíderky strany pre podnikateľské prostredie Jany Kiššovej osobne Robert Fico sa vehementne zasadzuje za zvyšovanie platov v podnikateľskom sektore, lebo ho to nič nestojí.

„Celú ťarchu zvýšených nákladov necháva na zamestnávateľov, čím cez dane a odvody získa vyšší príjem do štátneho rozpočtu, ktorý rozdelí zase len podľa svojich osobných politických preferencií. Pre zamestnancov vo verejnom sektore nerobí dokopy nič,“ tvrdí Kiššová.

Vláda Roberta Fica a Smeru-SD za danej situácie môže podľa SaS výrazne zvyšovať platy vo verejnom sektore len za cenu rozvrátenia verejných financií.

„Občania tak majú na výber. Buď Slovensko dopadne ako Grécko alebo jeho verejné služby budú na úrovni zaostalej krajiny. Preto je absolútne nevyhnutné Roberta Fica a jeho Smer-SD po rokoch stagnácie odstaviť od moci, zastaviť rozkrádanie a využiť ekonomický potenciál Slovenska na zásadné zlepšenie fungovania štátu,“ dodala Kiššová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jana KiššováNatália BlahováRobert Fico
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a SolidaritaSMER-SD