FIFA dočasne vyhodila Kamerun, ten sa bojí o hráčov

Kamerun
Ukrajinec Olexander Kovpak (zľava) a Kamerunčan Aurelien Chedjou. Foto: SITA/AP

YAOUNDE 5. júla (WEBNOVINY) – Kamerunská futbalová federácia (FECAFOOT) v piatok kritizovala rozhodnutie Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA), ktorá jej vo štvrtok dočasne pozastavila členstvo z dôvodu opätovného zvolenia Mohammeda Iyu do funkcie prezidenta zväzu.

Dlhoročného šéfa FECAFOOT zatkli pre podozrenie z nekalej finančnej činnosti.

„Toto rozhodnutie o suspendácii je poľutovaniahodné. Ak by teraz náhodou chcel nejaký talentovaný mladý Kameručan prestúpiť do nejakého veľkoklubu typu Arsenal Londýn, nemohol by ísť nikam, pretože FECAFOOT by nebola oprávnená vydať mu medzinárodnú transfer kartu. Ak by toto rozhodnutie nezrušili do začiatku septembra, naša reprezentácia by prišla o možnosť kvalifikovať sa na MS 2014 do Brazílie,“ vyhlásil hovorca federácie Junior Binyam.

Ako už uviedol Binyam, trest môže zabrániť kamerunskej mužskej reprezentácii odohrať kľúčový septembrový kvalifikačný zápas o postup na MS do Brazílie 2014 proti Líbyi. Kamerunu stačí po štvrtkovom rozhodnutí FIFA o kontumácii výsledku júnového stretnutia proti Togu v prospech „neskrotných levov“ na postup do ďalšej fázy získať z domáceho zápasu proti Líbyjčanom bod. Riadiaci orgán svetového futbalu tiež potvrdil, že ustanoví krízové vedenie pre FECAFOOT a do 31. marca 2014 usporiada voľby prezidenta kamerunskej federácie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Kamerunská futbalová reprezentácia