FIFA prevzala dočasne pod kontrolu Uruguajskú futbalovú asociáciu

Gianni Infantino
Prezident FIFA Gianni Infantino. Foto: archívne, SITA/AP.

MONTEVIDEO 23. augusta (WebNoviny.sk) – Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) dočasne prevzala kontrolu nad Uruguajskou futbalovou asociáciou (AUF), nad ktorou sa vznáša „mrak korupcie“. AUF až do konca februára budúceho roka bude riadiť päťčlenná komisia, ktorú určí FIFA. Strešný orgán svetového futbalu zároveň dohliadne na voľbu nového prezidenta uruguajskej asociácie tak, aby bola transparentná a zodpovedala medzinárodným štandardom.

Žiadosť futbalových reprezentantov

Predseda uruguajského združenia rozhodcov Marcelo de León pre rozhlasovú stanicu Sport priznal, že intervenciu zo strany si vyžiadali jeho kolegovia, profesionálni futbalisti aj hráči z uruguajského národného mužstva.

Doterajší šéf zväzu Wilmar Váldez v júli odstúpil po tom, čo sa objavila bližšie nešpecifikovaná kompromitujúca zvuková nahrávka. Tá údajne obsahovala dôkazy o podplácaní či vydieraní a mohla uškodiť niektorým popredným funkcionárom AUF.

 Óscar Tabárez nepodpísal novú zmluvu

Následný pokus zvoliť nového prezidenta asociácie nevyšiel, a tak sa pre absenciu vedenia do problémov dostala aj samotná uruguajská reprezentácia. Tréner Óscar Tabárez zatiaľ stále nepodpísal nový kontrakt, preto mužstvo štvrťfinalistu MS 2018 v Rusku dočasne prevzal kormidelník „dvadsiatky“ Fabián Coito.

Ako je známe, Uruguaj sa usiluje o zorganizovanie svetového šampionátu v roku 2030 spoločne s Argentínou a Paraguajom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Gianni InfantinoÓscar Tabárez