FIFA rozhodla, Zuňiga nebude pykať za zlomený stavec Neymara

Juan Camilo Zúňiga
FIFA posudzovala zákrok kolumbijského stredopoliara kolenom do chrbta, ktorý vyradil zo šampionátu jednu z jeho najväčších hviezd. Foto: SITA/AP

RIO DE JANEIRO 8. júla (WEBNOVINY) – Kolumbijčan Juan Camilo Zúňiga nebude dodatočne pykať za zlomený stavec Brazílčana Neymara, ktorého spoluhráč Thiago Silva si definitíívne nezahrá v utorňajšom semifinále futbalových majstrovstiev sveta proti Nemecku. Rozhodla o tom disciplinárna komisia Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA).

Všetko o MS vo futbale nájdete

—-> TU

Tá posudzovala „štvrťfinálový“ zákrok kolumbijského stredopoliara kolenom do chrbta, ktorý vyradil zo šampionátu jednu z jeho najväčších hviezd. Zúňiga vyviazol bez žltej karty, Neymar sa bude zotavovať niekoľko týždňov.

„V tomto špecifickom prípade nemôže disciplinárna komisia podniknúť žiaden spätný krok, nakoľko zákrok kolumbijského hráča Juana Camila Zúňigu Mosqueru unikol pozornosti rozhodcov. Riaditeľ disciplinárnej komisie v prvom rade hlboko ľutuje každý incident, ktorý má negatívny vplyv na zdravie hráčov. Želáme Neymarovi rýchle a úplné vyzdravenie, rovnako tak všetkým hráčom, ktorí utrpeli zranenie počas šampionátu,“ uviedla FIFA.

Video: Zuňiga zlomil Neymarovi stavec

https://www.youtube.com/watch?v=BSMwAy_xbII

Brazílčania nepochodili ani so žiadosťou o zrušenie disciplinárneho trestu pre svojho kapitána Thiaga Silvu. Dvadsaťdeväťročný stopér si v závere štvrťfinále s Kolumbiou vykoledoval druhú žltú kartu na turnaji, keď bránil brankárovi súpera v rozohrávke.

„Pokiaľ ide o žiadosť Brazílskej futbalovej konfederácie týkajúcu sa žltej karty zo zápasu s Kolumbiou, predseda disciplinárnej komisie dospel k záveru, že túto vec nebude riešiť, pretože na to nie je žiaden dôvod,“ tlmočila FIFA verdikt šéfa disciplinárnej komisie Claudia Sulsera.

Thiago Silva
Foto: SITA/AP

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe NeymarThiago Silva