FIFA zrušila Ukrajine sankcie, na zápase budú diváci

Francúzi zdolali Ševčenka a spol. 2:0
Domáca Ukrajina prehrala s Francúzskom 0:2 v piatkovom zápase v základnej D-skupine na XIV. majstrovstvách Európy vo futbale. Stretnutie narušil hustý lejak. Holandský hlavný rozhodca Kuipers v 5. min prerušil duel pre prietrž mračien. Zápas na štadióne Donbass Arena v Donecku pokračoval po takmer hodinovej neplánovanej prestávke. "Les Bleus" dali obidva góly v druhom polčase. Foto: SITA/AP Photo/Manu Fernandez

ZÜRICH 3. októbra (WEBNOVINY) – Ukrajinská futbalová reprezentácia napriek trestu pravdepodobne bude môcť odohrať kľúčový zápas kvalifikácie majstrovstiev sveta 2014 proti Poľsku na domácej pôde aj za prítomnosti divákov.

Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) dočasne zrušila sankcie za rasistické prejavy fanúšikov počas septembrového stretnutia so San Marínom v Ľvove namierené proti naturalizovanému domácemu hráčovi brazílskeho pôvodu Edmarovi.

Ukrajinská futbalová federácia (FFU) rozhodnutie o treste napadla a odvolacia komisia FIFA nedokáže vysloviť konečný verdikt pred 11. októbrom, keď Ukrajinci privítajú Poliakov v Charkove. Preto FIFA zastavila platnosť zákazu účasti divákov na stretnutí.

Ukrajina je v H-skupine európskej časti kvalifikácie na druhom mieste a bojuje o priamu účasť na budúcoročnom svetovom šampionáte. Pred sebou má okrem Poľska aj duel so San Marínom (15. októbra v Serra Valle).