Figeľ: Fico je nervózny, lebo opozícia odhaľuje rozkrádanie

Jan figel
Ján Figeľ Foto: SITA/Martin Medňanský

BRATISLAVA 6.decembra (WEBNOVINY) – KDH odmieta súčasné zneužívanie moci, populizmus a zadlžovanie krajiny namiesto skutočných a zodpovedných riešení pre ľudí. „Som presvedčený, že do roka sa politická mapa Slovenska zmení. Ako už viackrát v minulosti, KDH urobí aj teraz všetko pre to, aby naša krajina mala nielen stabilnú, ale aj zodpovednú vládu,“ reagoval na snem Smeru-SD predseda KDH Ján Figeľ.

Smer nemá rád kontrolu

Podľa neho po povalení bývalej vlády a politicky vynútených predčasných voľbách Smer obsadil nielen všetky výkonné, ale aj kontrolné orgány štátu. Smer nemá rád kontrolu. Aj preto rastú problémy s aroganciou a korupciou moci. Premiér Fico je nervózny, lebo ľudia, médiá a opozícia odhaľujú rozsiahle predražovanie a rozkrádanie verejných financií. Podľa Figeľa sa skrýva za prázdne frázy typu balkanizácia ekonomiky a očierňovanie.

„Opozícia nevie a nemôže s nami súperiť na poli hospodárskeho a sociálneho vývoja, ponúka len nenávisť. Za podpory výraznej časti médií sa snaží vytvoriť o Smere ten najnegatívnejší obraz,“ zdôraznil. KDH na čele s neúspešným ministrom dopravy podľa Fica organizuje odvolávanie ministra dopravy. Vyzval preto opozíciu, aby prestala so zbytočnými návrhmi na odvolávanie ministrov a balkanizáciou slovenskej politiky. „Vyzývam opozíciu, aby išla do normálneho parlamentného hodnotového súboja,“ vyhlásil v sobotňajšom príhovore k delegátom slávnostného snemu Smeru v Nitre Fico.

Obrazom: Vládny Smer oslavuje, personálne zmeny nechystá

Fico by sa mal vyjadriť ku korupcii

Robert Fico by si mal podľa predsedu poslaneckého klubu KDH Pavla Abrhana uvedomiť, že je už takmer tri roky premiérom a namiesto osočovania a urážok opozičných politikov by sa mal vyjadriť ku korupčným tendrom svojej vlády, či už v zdravotníctve, alebo najnovšie v doprave a armáde. Abrhana neprekvapuje, že Fico má v zuboch Jána Figeľa, keďže zrušil mnohé kšefty z čias prvej Ficovej vlády. Fico v sobotu v prejave na sneme v Nitre uviedol, že KDH na čele s neúspešným ministrom dopravy organizuje odvolávanie ministra dopravy Jána Počiatka.

Rovnako je podľa Abrhana úsmevné, keď Fico hovorí o súťaži v parlamente, keďže opozícia predkladá niekoľkonásobne viac návrhov ako vláda, čo dokazujú aj posledné dve schôdze. „Žiaľ strana Smer o nich nie je ochotná ani rokovať, čo KDH považuje za prejav arogancie. Verím, že nový predseda parlamentu Peter Pellegrini tento zlý stav zmení a nebude ďalej v tejto arogancii pokračovať,“ vyhlásil.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján FigeľPeter PellegriniRobert Fico
Firmy a inštitúcie KDH Kresťanskodemokratické hnutieSMER-SD