Filip Hološko nepomohol Besiktasu ani k remíze

Filip Hološko

ISTANBUL 31. januára (WEBNOVINY) – Slovenského futbalového útočníka Filipa Hološka mrzí pondelková tesná ligová prehra jeho Besiktasu na pôde Kayserisporu 0:1.

Dvadsaťosemročný piešťanský rodák absolvoval poslednú polhodinu spomenutého duelu, po záverečnom hvizde však mal viac dôvodov na radosť jeho reprezentačný spoluhráč a obranca domácich Peter Pekarík.

Nezachytili sme vstup do zápasu a už v prvej minúte sme inkasovali. Hra bola v poli síce vyrovnaná, my aj oni sme mali nejaké šance, no bez gólového efektu. V druhom polčase nám navyše vylúčili hráča, takže už keď som prišiel na ihrisko, bol to z našej strany vabank. Snažil som sa čosi vpredu vymyslieť, no, bohužiaľ, nám to tam nepadlo,“ povedal Filip Hološko pre svoju oficiálnu internetovú stránku.

Odchovanec trenčianskeho futbalu však mohol byť jedným z hrdinov zápasu. V jeho závere totiž prekabátil trojicu brániacich hráčov a z ťažkého uhla ideálne prihral útočníkovi Eduovi, ten však prestrelil. „Chcel som zájsť s loptou čo najbližšie, keď som sa dostal na úroveň bránkovej čiary, ľavačkou som pod seba prihral pred bránu. Mali sme smolu, škoda,“ uviedol účastník MS 2010 v Juhoafrickej republike.

Život v krajine červeného polmesiaca momentálne komplikuje nevypočítateľné počasie, vinou ktorého si hráči Besiktasu predĺžili pobyt v Kayseri. „Nemohli sme odletieť, napadlo strašne veľa snehu a náš let do Istanbulu sa stále prekladá. Čo som v Turecku, veru si nepamätám takúto kalamitu,“ uzavrel Hološko.