Filip Polášek v Melbourne končí, s Knowlem nevyužili mečbaly

Filip Polášek
Filip Polášek Foto: SITA/AP

MELBOURNE 16. januára (WEBNOVINY) – Slovenský tenista Filip Polášek a Rakúšan Julian Knowle nasadení ako štrnásti prehrali v stredajšom zápase 1. kola štvorhry mužov na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne (14. – 27. januára, celková dotácia 30 miliónov AUD, tvrdý povrch Plexicushion vonku) s taiwansko-japonskou dvojicou Lu Jen-chsun, Go Soeda za 137 minút 6:4, 6:7 (8), 3:6.

Finalisti prípravného podujatia v katarskej Dauhe Polášek a Knowle mali v tajbrejku druhého setu dva mečbaly na príjme, pričom iba oni disponovali v tomto dejstve brejkovými šancami, a to troma hneď v otváracom geme. Sami stratili podanie vo vstupnej hre rozhodujúceho setu a potom ešte raz v deviatom geme.

Štvorhra mužov – 1. kolo:

Lu Jen-chsun, Go Soeda (Taiw./Jap.) – Julian Knowle, Filip Polášek (Rak./SR-14) 4:6, 7:6 (8), 6:3 za 137 minút (42, 60, 35)