Filip Polášek vypadol na US Open v prvom kole štvorhry

Filip Polášek
Slovenskí tenisoví reprezentanti vedú pred nedeľňajšími záverečnými dvoma dvojhrami bratislavského zápasu rozhodujúceho 2. kole play-off o zotrvanie v I. skupine euroafrickej zóny Davisovho pohára družstiev mužov nad Portugalčanmi 2:1. V sobotňajšej štvorhre poslali domáci tím do vedenia debloví špecialisti Michal Mertiňák a Filip Polášek, ktorí na tvrdom povrchu Premier v Aegon aréne NTC zvíťazili nad Gastaom Eliasom a Joaom Sousom po veľkom boji za 191 minút 7:5, 4:6, 7:6 (5), 6:3. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

NEW YORK 28. augusta (WEBNOVINY) – Slovenský tenista Filip Polášek a Čech František Čermák nasadení ako pätnásti prehrali v stredajšom zápase 1. kola štvorhry mužov na záverečnom štvrtom grandslamovom turnaji sezóny US Open v New Yorku so Španielmi Albertom Montanesom a Tommym Robredom za 58 minút 4:6, 0:6.

Dvadsaťosemročný zvolenský rodák Polášek, momentálne 37. v deblovom svetovom rebríčku ATP (najvyššie bol na 20. pozícii), sa na medzinárodných otvorených majstrovstvách Spojených štátov amerických 2013 ešte predstaví v miešanej štvorhre po boku krajanky Janette Husárovej.

Pre držiteľa 11 deblových titulov z hlavnej profesionálnej úrovne Poláška zostáva maximom vo štvorhre na úrovni veľkej štvorky štvrťfinále, ktoré dosiahol vlani práve v lokalite Flushing Meadows, a to s Rakúšanom Julianom Knowlem. Tenista roka 2008 v SR Polášek sa na všetkých tohtoročných Majors lúčil vo štvorhre mužov už v 1. kole.

Obrazom: Najkrajšie momenty z tretieho dňa US Open

Tretí hrací deň US Open
Americká tenistka Venus Williamsová počas zápasu prvého kola US Open, v ktorom po veľkej dráme prehrala s Číňankou Ťie Čeng 3:6, 6:2, (5) 6:7. Foto: SITA/AP

Program počas tretieho dňa narušil dážď, niektoré stretnutie museli presunúť na štvrtok. Foto: SITA/AP
Švédska tenistka Sofia Arvidssonová počas zápasu 2. kola US Open, v ktorom prehrala s Číňankou Na Li 2:6, 2:6. Foto: SITA/AP
Ruská tenistka Anastasia Pavľučenkovová počas zápasu 2. kola US Open, v ktorom porazila Austrálčanku Ashleigh Bartyovú 6:4, 6:0. Foto: SITA/AP
Argentínsky tenista Juan Martín Del Potro počas zápasu 1. kola US Open, v ktorom zvíťazil nad nad španielskym tridsiatnikom Guillermom Garcíom-Lópezom za 253 minút 6:3, 6:7 (5), 6:4, 7:6 (7). Foto: SITA/AP

Štvorhra mužov – 1. kolo:

Albert Montanes, Tommy Robredo (Šp.) – František Čermák, Filip Polášek (ČR/SR-15) 6:4, 6:0 za 58 minút (28, 30)