Film Ako dostať deda z domu: Robert De Niro v bláznivej komédii, ktorú musíte vidieť (video+foto)

Film Ako dostať deda z domu
Foto: Bontonfilm SK (klient)

Keď je v hre detská izba, tak boje titanov, gladiátorov či snaha o nadvládu vesmíru je nič oproti obrane vlastného územia v rodinnom dome. Obzvlášť ak váš dedo má tvár Roberta De Nira, ktorý už má skúsenosť z robenia pekla Benovi Stillerovi. Ale ako dedo je ešte drsnejší.

Obsah filmu

Peter má svojho deda rád, veľa si sním prežil a vždy mali k sebe blízko. Dokonca sa aj celkom potešil, keď sa dozvedel, že budú spolu bývať. Situácia sa však zásadne zmení. Dedo potrebuje izbu a tú mu má poskytnúť Peter.

Dlhé roky budovaný vzťah je zrazu fuč a starý otec s vnukom vykopali vojnovú sekeru o detskú izbu. Lenže proti rokom dedových skúseností stojí mladý kreatívny vnuk, ktorý pripraví množstvo majstrovsky naplánovaných pascí. Niektorí by po tomto vyhlásili kapituláciu, ale starý otec je ešte tvrdší, než sa zdá. Vojnový stav prijíma a púšťa sa do protiakcií. Boje sa stupňujú, útoky sú čoraz rafinovanejšie, zákernejšie a aj zábavnejšie.

Do poslednej bitky na trampolíne si však obe strany povolali posily. Peter prinesie kamarátov zo školy a dedo zase skôr narodené zálohy. Rozhodne sa v súboji generácií.

Trailer k filmu Ako dostať deda z domu

Réžia a scenár

Režisérom komédie Ako dostať deda z domu je Tim Hill. V jeho tvorbe sa najviac vyníma scenáristická práca na rozprávkach o Spongebobovi, zároveň jedného z nich, konkrétne Spongebob vo filme: Hubka na úteku (2020) aj režíroval.

Hill má na svojom konte aj také úspešné rodinné snímky ako Alvin a Chipmunkovia (2007) či Garfield 2 (2006).

Predlohou filmu sa stala rovnomenná kniha spisovateľa Roberta Kimmela Smitha, ktorú do filmového scenára spracovala dvojica Tom J. Astle a Matt Ember. Obaja sa dobre poznajú aj z komediálnych projektov Dostaňte agenta Smarta (2008) či Lemra lemravá (2006), na ktorých spolupracovali.

Tim Hill,

Robert Kimmel Smith,

Tom J. Astle,

Matt Ember,

Hudba a kamera

Režisér Hill pri tomto snímku spolupracoval so skúseným kameramanom Gregom Gardinerom, ktorý má za sebou desiatky spoluprác na seriáloch a filmoch ako Muži v čiernom 2 (2002) alebo Útek na Horu čarodejníc (2009).

Hudbu k filmu pripravil oceňovaný Aaron Zigman. Jeho tvorbu mohli diváci počuť napríklad v Zápisníku jednej lásky (2004) či vo filmoch Wakefield (2016), Sex v meste 2 (2010) alebo Alpha Dog (2006).

Aaron Zigman,

Greg Gardiner

Herci

Hlavná úloha patrí dvojici hercov, a to už spomínanému oscarovému Robertovi De Nirovi a mladej nádeji Oakesovi Fegleymu. Vo filme sa však objavia aj ďalšie silné mená.

De Niro si na pomoc zavolá oscarového Christophera Walkena, ale aj Umu Thurman či Jane Seymour.

Robert De Niro,

Uma Thurman,

Christopher Walken,

Jane Seymour,

Oakes Fegley,

Rob Riggle,

Eugene Levy,

T. J. McGibbon

Fotogaléria

Premiéra

Film Ako dostať deda z domu v českom dabingu vstúpi do slovenských kín už 17. septembra 2020. Informácie pochádzajú z Bontonfilm a z webovej stránky imdb.com.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Aaron ZigmanChristopher WalkenEugene LevyGreg GardinerJane SeymourMatt EmberOakes FegleyRob RiggleRobert De NiroRobert Kimmel SmithT. J. McGibbonTim HillTom J. AstleUma Thurman
Firmy a inštitúcie Bontonfilm