Film Hry o život je plný násilia, herci ho obhajujú

Jennifer Lawrence
Z ľava Josh Hutcherson, Jennifer Lawrence a Liam Hemsworth, herci z filmu Hry o život Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 16. marca (WEBNOVINY) – Hviezdy filmu Hry o život (2012) si myslia, že násilie v snímke je ospravedlniteľné.

Myslím si, že áno, pretože násilie a brutalita sú podstatou filmu. Práve tie ľudí rozčúlia natoľko, že začnú povstanie a revolúciu,“ povedala Jennifer Lawrence, ktorá v novom filme stvárňuje Katniss Everdeen.

Jej hrdinka sa v snímke ponúkne, že si vymení miesto so svojou sestrou v televíznom súboji o prežitie. „Podľa mňa je násilie ospravedlniteľné, ale rozumiem, že každý má iné štandardy na hodnotenie,“ uviedla 21-ročná herečka pre agentúru Reuters na londýnskej premiére Hier o život.

Vo Veľkej Británii museli tvorcovia z filmu vystrihnúť sedem sekúnd, aby si zaručili povolenie na premietanie pre širšie publikum. V USA si film tiež vyslúžil horší rating pre intenzívne násilné scény, v ktorých sa objavujú tínedžeri.

Josh Hutcherson, ktorý v novom filme určenom najmä mladšiemu publiku, hrá Peetu Mellarka si myslí, že režisér Gary Ross vystihol správnu rovnováhu medzi tým, aby príbeh korešpondoval s knižnou predlohou a aby to neprehnal s násilím.

Myslím si, že decká sú vyspelejšie ako kedysi a podľa mňa hlavnou myšlienkou bolo urobiť film tak, aby sa držal knižnej predlohy bez toho, aby si odcudzil publikum,“ povedal Hutcherson. „Nie je príliš ohavný alebo brutálny, ale to všetko je nejakým spôsobom súčasťou príbehu,“ vyjadril sa o filme 19-ročný herec.

Sci-fi dráma Hry o život bude mať slovenskú premiéru 22. marca. Okrem Jennifer Lawrence a Josha Hutchersona sa vo filme objavia i Liam Hemsworth, Elizabeth Banks, Willow Shields, Leven Rambin či Wes Bentley. Hry o život sú filmovou adaptáciou rovnomenného románu Suzanne Collinsovej.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Elizabeth BanksJennifer LawrenceLiam Hemsworth