Film o Freddiem Mercurym sa zatiaľ nakrúcať nebude

Freddie Mercury
Britský hudobník Freddie Mercury Foto: Facebook

BRATISLAVA 2. septembra (WEBNOVINY) – Dlho plánovaný životopisný film o lídrovi britskej skupiny Queen Freddiem Mercurym sa zrejme nakrúcať nebude.

Prezradil to scenárista snímky Peter Morgan, podľa ktorého to je nepravdepodobné najmä po tom, ako od projektu odstúpil britský herec Sacha Baron Cohen.

Ten sa na účinkovaní v snímke dohodol ešte v roku 2010, avšak nenašiel spoločnú reč so zostávajúcimi členmi kapely, ktorí mali posledné slovo pri výbere scenáristu a režiséra.

Cohen totiž do projektu šiel s tým, že pôjde o pravdivý a pikantný opis Mercuryho divokého života, kým členovia Queen si predstavovali jemnejšiu verziu vhodnú pre všetky vekové kategórie. Kapela zároveň odmietla aj scenár, ktorý napísal Morgan, a tak sa realizácia projektu odložila.

Freddie Mercury je považovaný za jednu z najvýznamnejších osobností hudobného priemyslu. Magazín Rolling Stone ho vo svojom rebríčku 100 najlepších spevákov všetkých čias zaradil na 18. miesto a čitatelia magazínu Classic Rock ho v ankete označili za najlepšieho rockového speváka všetkých čias.

Video: Queen – The Show Must Go On

Extravagantný hudobník s hlasovým rozsahom štyri oktávy zložil mnohé hity kapely Queen, ako napríklad Bohemian Rhapsody, Killer Queen, Somebody to Love, Don’t Stop Me Now, Crazy Little Thing Called Love alebo We Are the Champions. Mercury zomrel 24. novembra 1991 na zápal pľúc, ktorý bol pre neho smrteľný v dôsledku oslabenia imunity vírusom HIV. Dožil sa iba 45 rokov.

Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Freddie MercurySacha Baron Cohen