Film o Freddiem Mercurym začnú nakrúcať v lete 2016

Freddie Mercury
Britský hudobník Freddie Mercury Foto: Facebook

BRATISLAVA 20. novembra (WebNoviny.sk) – Biografickú snímku o zosnulom lídrovi anglickej skupiny Queen Freddiem Mercurym začnú nakrúcať v júni 2016. O dej sa postará Anthony McCarten, autor scenára filmu Teória všetkého (2014), za ktorý si vyslúžil nomináciu na Oscara. McCarthy tak prevezme a zmení už existujúce dielo scenáristu Petera Morgana, ktorý sa na projekte o legendárnom spevákovi nebude ďalej podieľať.

V úlohe Freddieho Mercuryho sa predstaví anglický herec Ben Whishaw. Po boku 35-ročného rodáka z grófstva Bedfordshire by sa mali objaviť aj Gemma Arterton ako bývalá priateľka Mercuryho Mary Austin a Johnny Flynn, ktorý by mal stvárniť jedného z členov formácie, Rogera Taylora.

Prípravy na nakrúcanie trvajú už viac ako päť rokov. Pravdepodobným dôvodom sú zmeny v obsadení či réžii snímky. Pre nezhody s členmi Queen Brianom Mayom a spomínaným Rogerom Taylorom od projektu v roku 2013 odstúpil anglický komik a herec Sacha Baron Cohen, ktorý sa mal predstaviť práve v úlohe Mercuryho. O rok neskôr sa režisérskej stoličky vzdal aj anglický filmár Dexter Fletcher, ktorý sa údajne nezhodol s producentom Grahamom Kingom. Meno nového režiséra však zatiaľ nie je známe.

Freddie Mercury je považovaný za jednu z najvýznamnejších osobností hudobného priemyslu. Magazín Rolling Stone ho vo svojom rebríčku 100 najlepších spevákov všetkých čias zaradil na 18. miesto a čitatelia magazínu Classic Rock ho v ankete označili za najlepšieho rockového speváka všetkých čias. Extravagantný hudobník s hlasovým rozsahom štyri oktávy zložil mnohé hity kapely Queen, ako napríklad Bohemian Rhapsody, Killer Queen, Somebody to Love, Don’t Stop Me Now, Crazy Little Thing Called Love alebo We Are the Champions. Mercury zomrel 24. novembra 1991 na zápal pľúc, ktorý bol pre neho smrteľný v dôsledku oslabenia imunity vírusom HIV. Dožil sa iba 45 rokov.

Informácie pochádzajú z webstránok www.nme.com, www.tracking-board.com a archívu agentúry SITA.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Freddie MercurySacha Baron Cohen