Film Saving Christmas bol najhorší, Zlatú malinu má aj Diaz

Herečka Cameron Diaz
Populárna americká herečka Cameron Diaz. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 22. februára (WEBNOVINY) – Nočné udeľovanie Zlatých malín za to najhoršie, čo v minulom roku priniesol filmový priemysel, ovládla rodinná snímka Saving Christmas.

Vyhlásili ju za najhorší film, Darren Doane a Cheston Hervey bodovali v kategórii Najhorší scenár a predstaviteľa hlavnej úlohy Kirka Camerona označili za najhoršieho herca, pričom získal aj anticenu pre najhoršiu dvojicu na plátne.

Zlatú malinu pre najhoršiu herečku si vyslúžila Cameron Diaz (Jedna za všetky a Sex Tape), najhorším hercom vo vedľajšej úlohe sa stal Kelsey Grammer (Expendables 3, Legends of Oz, Think Like a Man Too a Transformers: Zánik) a v rovnakej ženskej kategórii zvíťazila Megan Fox (Ninja korytnačky).

Akčné sci-fi Transformers: Zánik, ktoré so siedmimi nomináciami vládlo zoznamu kandidátov v 35. ročníku udeľovania Zlatých malín, napokon získalo len jednu trofej za najhoršiu réžiu (Michael Bay). Za najhorší remake, rip-off alebo pokračovanie vyhlásili muzikál Annie.

Razzie Redeemer Award 2014, ktorou organizátori pripomínajú, že držiteľky a držitelia malín nie sú pre film nadobro stratení a môžu sa posunúť k oveľa lepším výkonom, získal na základe hlasovania fanúšičiek a fanúšikov Ben Affleck.

Zlatá malina

alebo

Tinsel Town’s Tackiest Trophy

je lacná, ručne vyrezávaná malina veľkosti golfovej loptičky nasprejovaná zlatou farbou, ktorá stojí na filmovom kotúči. O anticenách, ktoré vznikli v roku 1980, rozhodujú členovia Golden Raspberry Award Foundation – novinári, filmoví fanúšikovia a profesionáli z filmového priemyslu.

Prehľad víťazov a víťaziek Zlatých malín

Najhorší film: Saving Christmas

Najhorší herec: Kirk Cameron – Saving Christmas

Najhoršia herečka: Cameron Diaz – Jedna za všetky a Sex Tape

Najhorší herec vo vedľajšej úlohe: Kelsey Grammer – Expendables 3, Legends of Oz, Think Like a Man Too a Transformers: Zánik

Najhoršia herečka vo vedľajšej úlohe: Megan Fox – Ninja korytnačky

Najhoršia dvojica na plátne: Kirk Cameron a jeho ego – Saving Christmas

Najhorší remake, rip-off alebo pokračovanie: Annie

Najhoršia réžia: Michael Bay – Transformers: Zánik

Najhorší scenár: Darren Doane a Cheston Hervey – Saving Christmas

Razzie Redeemer Award 2014: Ben Affleck – od držiteľa Zlatej maliny za film Láska s rizikom (2003) k oscarovému miláčikovi vďaka snímkam Argo (2012) a Stratené dievča (2014)

Informácie pochádzajú z webstránky www.razzies.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ben AffleckCameron DiazKelsey GrammerMegan FoxMichael Bay